V týmu potřebujeme spolehlivost a férovost, shodují se Gabriela Žáčková Krocová, Eva Hlavsová a Dana Kryńska

Audioverze

V novém díle podcastové série Women in Finance se sešly Dana Kryńska, ředitelka marketingu a PR v Progresus Invest Holding, manažerka právního oddělení UniCredit Bank Gabriela Žáčková Krocová a zakladatelka investiční online platformy Fondee Eva Hlavsová. „Chceme vidět věci kladně,“ shodují se. Co jim pomáhá ve stresových situacích? A jaké charakterové vlastnosti jsou pro ně v týmu důležité? I to je tématem nového podcastového dílu.

Právnička Gabriela Žáčková Krocová začínala kariéru v notářské kanceláři, ale nakonec zakotvila ve finančním sektoru. Nyní působí jako manažerka právního oddělení UniCredit Bank pro Českou republiku. V podcastu Women in Finance Gabriela přiznává, že má v povaze mít poslední rozhodující slovo, ale současně se soustředí na to, aby se to nedělo příliš často. „Tenduji k tomu, ale snažím se to omezovat, protože to není občas potřeba a mlčení je někdy lepší volbou. Přesto onu nucenou poslední tečku dělám během práce na denní bázi, “ říká s tím, že k její pozici patří nejen nutnost rozhodovat, ale také vzít na sebe odpovědnost. Gabriela dodává, že základem k efektivnímu manažerskému fungování je mít vedle sebe spolehlivé a férové lidi. „Ve svém týmu preferuji vizionáře. Je pro mě velmi důležité, aby moji kolegové měli lidského ducha.

Potřebuji férově komunikovat, mít souznění názorů a cítit chemii nejen s kolegy, ale i s vedením,“ navazuje na Gabrielu Dana Kryńska, ředitelka marketingu a PR v Progresus Invest Holding. S vysokým pracovním nasazením souvisí i stresové situace, které podle Dany občas pomáhají k lepším výkonům. Je klíčové sestavit si mechanismus, jak se s pracovním stresem vyrovnat. „Občas je dobré zastavit se, zamyslet se a nereagovat okamžitě. Se stresem se snažím dlouhodobě pracovat. Není to můj kamarád, ale s věkem se to lepší a pracuji na sobě, “ říká Dana.

S tím souhlasí i Gabriela, která dodává, že pomáhá zastavit se a nadechnout se. Podle Evy Hlavsové, která je třetím hostem podcastu Women in finance a zakladatelkou investiční platformy Fondee, je velmi produktivní střídat aktivity a nezůstávat pouze u jedné. „Pokud se člověk rozptýlí, může se stresovým situacím občas vyhnout úplně,“ říká s tím, že významnou roli hraje také to, že Fondee založili společně s manželem. „Musím říct, že se skvěle doplňujeme. Nejen tím, že já jsem více introvert a on je extrovert. Každý má ve firmě na starosti něco jiného, ale rádi o věcech diskutujeme a chceme znát názor druhého. Jdeme společně za stejným cílem,“ popisuje Eva.

Jsou Gabriela Žáčková Krocová, Dana Kryńska a Eva Hlavsová svým okolím vnímané jako optimistky? „Pozitivní mysl a dobrá nálada, to je něco, čeho se snažím vždy držet. Chci vidět věci kladně, nerada se nad něčem zasekávám. Vadí mi pojem, že něco nejde. Mám ráda konsenzus, stále se snažím s každým na něčem domluvit, přijít s nějakým nápadem nebo řešením, “ říká Dana Kryńska. Gabriela dodává, že je společenský typ člověka, přesto energii dobíjí občasnou samotou. „Postupem věku jsem sama čím dál víc radši, nabíjí mě to. To, že jsem ráda s lidmi, ale stejně převažuje,” popisuje v rámci podcastu Women in Finance.

sinfin.digital