Praha: tipy na výlety. Navštivte nejhezčí památky, restaurace i utajená zákoutí | info.cz

Články odjinud

Na výlet do Prahy: Navštivte zapomenuté zahrady, stylové kavárny nebo nejužší uličku Česka

Návštěvu Prahy možná někteří berou jako samozřejmost, obíhání úřadů nebo přestup na hlavním nádraží ale nejsou ty zážitky, které bychom si měli nějak zvlášť užívat. Vychutnejte si Prahu jako turista, opravdu je o co stát.

Praha je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst světa, což potvrdil i prestižní deník New York Times, který ji zařadil mezi 52 míst, která byste měli v roce 2018 navštívit. Kam se ale vydat, abyste se vyhnuli davům turistů a zároveň objevili něco nového? Tady je pár tipu:

Vyšehrad, Petřín a Židovské město

Pokud nechcete přijít o ikonické pohledy na Pražský hrad a jeho okolí, rozhodně byste neměli vynechat Petřín nebo Vyšehrad. Právě Vyšehrad vás překvapí nejen svou mystičností, za kterou stojí nejen pověsti a slavný hřbitov. Určitě vás také potěší fakt, že vzdálenost od centra eliminuje počty turistů na minimum, budete tam míst možnost si v klidu vychutnat krásu baziliky svatého Petra a Pavla nebo rotundy svatého Martina.

Za historií se můžete vydat i do Židovského města. Josefov sice za asanace během 80. let 19. století značně proměnilo, ale několik staveb, které vám dávnější minulost, přece jen skrývá. Například Staronovou synagogu můžete navštívit po celý rok s výjimkou sobot a dalších židovských svátků.

Vyrazit můžete i na Strahov, zdejší klášter totiž ukrývá unikátní knihovnu, která vás nepochybně upoutá nejen vzácnými sbírkami. Neprávem opomíjený je možná i kostel svatého Mikuláše na Malé Straně, jehož věž nabízí opravdu nevšední výhledy jak na Karlův most, tak na Hrad. Cestou z Malé Strany byste rozhodně neměli minout nejužší pražskou uličku, kterou řídí semafor. 

Zapomenuté zahrady

Jestli si potřebujete odpočinout od davů turistů, není nic jednoduššího, než najít ten správný vchod a zmizet v jedné z krásných pražských zahrad. Pokud jste zrovna na Malé Straně, určitě nepropásněte návštěvu barokní terasovité Vrtbovské zahrady. Dovnitř se dostanete z Karmelitské ulice, otevřeno má od dubna do října a základní vstupné stojí necelých 70 korun.

Další oáza klidu, ve které si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta, se nachází na Novém Městě mezi Václavským a Jungmannovým náměstím hned vedle kostela Panny Marie Sněžné. Františkánská zahrada původně sloužila tamnímu klášteru karmelitánů, za druhé světové války ale byla zcela zničena a obnovit se jí podařilo až po roce 1989.

Nejlepší kavárny a cukrárny

K výletům nepochybně patří i zastávka, během které je čas dopřát si kávu případně i něco sladkého. A to v Praze není problém. Pokud vám ale chuťový zážitek nestačí, navštivte například Grand Café Orient, kavárna se nachází v první kubistické stavbě v Praze, kterou navrhl Josef Gočár.

Milovníky zákusků zase určitě nezklame vyhlášená cukrárna Myšák, která navazuje na prvorepublikovou tradici. A ti, kteří si během kávy chtějí užít impozantní výhled, by určitě neměli vynechat kavárnu Slavia nebo Café Louvre.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.