Bratři Formani přivezou na smíchovskou náplavku opět divadlo. Festival Arena odstartuje 14. června | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bratři Formani přivezou na smíchovskou náplavku opět divadlo. Festival Arena odstartuje 14. června

Bratři Formani přivezou na smíchovskou náplavku opět divadlo. Festival Arena odstartuje 14. června

Druhý ročník festivalu Arena přiveze na smíchovskou náplavku švýcarského provazochodce i představení stvořené pouze pro Prahu. Festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby pořádá Divadlo Bratří Formanů a potrvá od 14. do 24. června, sdělila za pořadatele Dana Favaro. Minulý rok navštívilo čerstvě založený festival během pěti dní více než 6000 lidí.

„Ten veliký zájem nám dodal nejen odhodlání pokračovat, ale i kuráž prodloužit letošní festival o dalších pět dní. Představení a aktéry letošní Areny jsem vybíral s touhou, aby si v programu každý divák mohl najít svého favorita,“ uvedl Petr Forman, ředitel festivalu Arena.

Poprvé zavítá do Prahy švýcarský provazochodec David Dimitri s představením L'Homme Cirque (Muž cirkusu) či francouzský umělec Boris Gibé se svou novinkou L’Absolu odehrávající se ve zvláštním prostoru pouze pro sto diváků.

Festival nabídne také představení studentů cirkusové školy FLIC z Turína stvořené přímo pro Prahu. Kromě zahraničních hostů nabídne desetidenní festival také oblíbené rodinné představení Aladin z dílny Matěje Formana. Představení se odehraje na Lodi Tajemství, která zakotví stejně jako loni u smíchovské náplavky u železničního mostu.

Festival nabídne i doprovodný program v podobě dílen nebo koncertů na souši i na lodi. Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená divadelní Arena, kterou provozovala rodina divadelníka Pavla Švandy a sloužila téměř 70 let jako divadlo a místo k setkávání.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.