Česká unie sportu chce modernizovat podolský bazén. Plán je v ohrožení kvůli podezření na zneužití dotací | info.cz

Články odjinud

Česká unie sportu chce modernizovat podolský bazén. Plán je v ohrožení kvůli podezření na zneužití dotací

Česká unie sportu (ČUS) požádá o státní dotace na obnovu plaveckého bazénu v Podolí a sportovního centra v Nymburku. Chce využít nově vypsanou výzvu pro národní sportovní centra, na jejichž modernizaci a výstavbu plánuje ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyčlenit až 1,9 miliardy korun. 

Ministerstvo zároveň uvádí, že nemohou žádat obviněné právnické osoby, přičemž ČUS je obviněna v dotační kauze.

V souvislosti s podezřením na manipulace se sportovními dotacemi policie mimo jiné obvinila Českou unii sportu a jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Viní je ze zneužití pravomoci, ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a z porušení povinností při správě cizího majetku.

Mohlo by to ohrozit státní dotace na obnovu Nymburku a Podolí, které jsou zařazeny mezi národní sportovní centra. Vyplývá to z informace, kterou ministerstvo uvádí na webu v komentáři k vyhlášenému dotačnímu programu. "Výzva není otevřena pro obviněné právnické osoby. Ty mohou podat žádost až v okamžiku, kdy budou pravomocně zproštěny obvinění," píše úřad.

Mezi národní sportovní centra, která mají zajišťovat špičkové podmínky pro přípravu reprezentantů a případné pořádání vrcholných akcí, patří také tenisový a volejbalový areál v Prostějově, centrum pro skoky na lyžích v Harrachově, areál v Račicích a projekt nové dráhy pro vodní slalom v Praze - Troji a Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě, která slouží běhu na lyžích, biatlonu i horským kolům. Dotace je možné čerpat do konce roku 2023.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud