Další den ve znamení trojské lávky. Zatímco ji hasiči loví z Vltavy, pražští zastupitelé řeší, co dál | info.cz

Články odjinud

Další den ve znamení trojské lávky. Zatímco ji hasiči loví z Vltavy, pražští zastupitelé řeší, co dál

Hasiči dnes budou vytahovat z řeky trojskou lávky, která se na začátku prosince zřítila do Vltavy. Použijí speciální techniku, například dva vyprošťovací tanky, určené k manipulaci s těžkými břemeny. Do Prahy je dopraví na speciálních podvalnících ze Zbiroha a z Hlučína. Z Jihlavy dorazí dva tahače Tatra s řetězy, které se používají pro úvaz a tažení těžkých břemen.

Zřícenou lávku budou dnes řešit také pražští zastupitelé. Příčina pádu lávky je dosud neznámá. Vedení města by mělo zastupitelstvu poskytnout informace jak o pádu lávky, tak o odstraňování jejích trosek. Opoziční TOP 09 chce vedení Prahy vyzvat, aby vyvodilo z události politickou zodpovědnost. Případ vyšetřuje policie a zřícené kusy lávky prohlédnou odborníci.

Kvůli pádu lávky byli dva lidi zraněni těžce a dva lehce. Magistrát hlavního města Prahy přiznává, že lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem byla ve špatném stavu. Tvrdí ale, že stav nebyl havarijní a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl objekt z roku 1984 spadnout.

V návaznosti na spadnutí přechodu pro pěší se řeší i stav podobných objektů po celé republice. Například Nymburk ve středu uzavřel lávku, která je totožné konstrukce a od stejného projektanta. Podle prvotního zjištění policie má lávka pravděpodobně systémovou konstrukční chybu, při které dochází ke korozi předpínacích lan, uvedl tamní starosta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud