Další výluka v pražské MHD. Tramvaje mezi Malostranskou a Újezdem nepojedou měsíc | info.cz

Články odjinud

Další výluka v pražské MHD. Tramvaje mezi Malostranskou a Újezdem nepojedou měsíc

Kvůli opravám kolejí je ode dneška uzavřena v obou směrech tramvajová trať mezi zastávkami Újezd a Malostranská v centru Prahy. Výluka potrvá do 21. února. Na měsíc se tak změní trasa šesti tramvají, dvě linky budou zrušeny. Bude zavedena jedna tramvajová a jedna autobusová linka. Oprava trati ovlivní i automobilovou dopravu.

Dopravní podnik během oprav vymění kolejnice. Na Malostranském náměstí zpevní prostor mezi pražci a bude vyměněna dlažba. Vytížená trať se naposledy opravovala v roce 2010.

Tramvaje číslo 2 ve směru od Sídliště Petřiny pojedou z Malostranské přes Čechův most na Náměstí Republiky, Hlavní nádraží do zastávky Olšanské hřbitovy. Ve směru z centra bude linka 7 vedena ze zastávky Anděl přes zastávky Křížová a Laurová na Radlickou, kde bude ukončena. Linka číslo 12 od zastávky Výstaviště Holešovice pojede ze Sparty přes zastávky Hradčanská, Prašný most, Brusnice, Pohořelec a Malovanka na Vypich.

Z Malostranské pojedou tramvaje číslo 20 přes Staroměstskou, Národní třídu, Karlovo a Palackého náměstí a Výtoň a budou končit v zastávce Nádraží Braník. Od Hostivaře pojede linka 22 z Újezdu přes Švandovo divadlo, Anděl a Smíchovské nádraží na Sídliště Barrandov. Noční tramvaj 97 pojede v úseku mezi Malostranskou a Národním divadlem odklonem přes zastávku Staroměstská. Linky 15 a 23 budou zrušeny.

V denním provozu bude zavedena tramvaj číslo 32, která pojede z Bílé Hory přes Vypich, Malovanku, Pohořelec, Pražský hrad, Malostranskou na nábřeží Edvarda Beneše, Právnickou fakultu a Malostranskou zpátky na Bílou Horu.

MHD posílí náhradní autobusová doprava. Od začátku výluky do 11. února bude na trase mezi Újezdem a Malostranským náměstím jezdit autobus X22. Od 12. února v úseku Malostranské náměstí - Malostranská pojede autobus X20.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>> 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud