GALERIE: IKEA otevírá prodejnu na Václavském náměstí. Brzy ale může zase zmizet | info.cz

Články odjinud

GALERIE: IKEA otevírá prodejnu na Václavském náměstí. Brzy ale může zase zmizet

Nábytkářská společnost otevírá svůj první obchod v centru Prahy. Milovníci švédského bytového designu tak odteď nebudou muset kvůli novým doplňkům jezdit na kraj metropole, ale mohou navštívit prodejnu přímo na Václavském náměstí. Právě tam totiž na 800 metrech čtverečních IKEA otevírá takzvané pop-up studio zaměřené na sortiment osobních pokojů. Pobočka bude fungovat minimálně jeden rok, poté společnost zváží její nové zaměření či přesun. 

Po Madridu či Římu se dočkala i Praha. Ikonická nábytkářská firma IKEA ve čtvrtek 20. září otevře v dolní části Václavského náměstí svůj první český pop-up obchod nazvaný IKEA Point. Společnost jím reaguje na změny na trhu a chce se zákazníkům přiblížit. 

„Chceme být našim zákazníkům blíž a setkávat se s nimi na více místech. Jedním z nich je právě IKEA Point na Václavském náměstí,“ vysvětluje Mounia El Hilali, generální ředitelka IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko, jak nový koncept zapadá do strategie IKEA. 

Nový IKEA Point se zaměřuje především na obývací pokoje a zákazníci v něm naleznou asi čtyři pětiny sortimentu kategorie obývacích pokojů, který je standardně k dispozici ve velkých prodejních domech. Kromě dvou pater s celkovou rozlohou okolo 800 metrů čtverečních na návštěvníky obchodu na Václavském náměstí ale kromě sortimentu čeká i kavárna, kde firma plánuje konání seminářů či workshopů nebo plánovací studio.

„Formát pop-upu nám dává jedinečnou možnost více se zaměřit na jednu konkrétní oblast našeho sortimentu, na design, vitalitu a poskytnout zákazníkům praktické plánovací studio přímo v centru hlavního města,“ komentoval otevření pobočky Peter Tichý, lídr projektu.

Firma IKEA je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V Česku patří mezi největší prodejce nábytku firmy ještě Kika, Jysk, Asko-Nábytek, Sconto a Möbelix CZ. Tržby z prodeje nábytku v českých obchodech vzrostly loni o 2.3 procenta na 36.29 miliardy korun, vyplývá z údajů Asociace českých nábytkářů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud