Hřib: Nejsem si jistý, jestli Babiš myslí vládní čtvrť vážně. Na seznamu jsou i budovy bez úředníků | info.cz

Články odjinud

Hřib: Nejsem si jistý, jestli Babiš myslí vládní čtvrť vážně. Na seznamu jsou i budovy bez úředníků

Pražský primátor Zdeněk Hřib přiznává po čtvrt roce ve funkci, že všechny své volební sliby v tomto funkčním období nejspíš splnit nestihne. Minulé vedení Prahy podle něj zanechalo hodně práce a rozhodně je prý na co navazovat. Promluvil o tom v rozhovoru pro Blesk Zprávy. Hřib se chce přednostně věnovat například situaci kolem městských bytů. Ohledně Babišova plánu na „vládní čtvrť“ v Letňanech má pochybnosti.

„Jsou tu věci, na které se dlouhodobě nesáhlo a je to špatně. Napravujeme některé chyby předchůdců,“ popsal Hřib, jaká situace panovala na magistrátu při jeho nástupu. Velký dluh vidí hlavně v dopravní infrastruktuře, do které Praha dostatečně neinvestovala. Jako příklad uvedl Libeňský most nebo železniční most ve Vršovicích.

O hojně diskutovaném přesunu vládních budov do Letňan říká, že je z toho zmaten. „Když se podívám na ten postup jednání, tak si nejsem jistý, jestli je ten plán výstavby na stanici metra Letňany míněn ze strany premiéra úplně vážně,“ uvedl Hřib s tím, že Andrej Babiš (ANO) mu předal zvláštní seznam budov.

„Vyskytují se tam i budovy, kde žádní úředníci nesedí, takže je není třeba vystěhovat,“ vysvětloval. Podle něj v tom není žádná koncepce a to v něm vzbouzí obavy.

Pokračování článku a video na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud