Klíčku svitla naděje na novou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí. Po vyhazovu z Motola se dohodl s Prahou 5 | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klíčku svitla naděje na novou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí. Po vyhazovu z Motola se dohodl s Prahou 5

Klíčku svitla naděje na novou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí. Po vyhazovu z Motola se dohodl s Prahou 5

Nadační fond Klíček má po roce a půl velký důvod k radosti. Poté, co koncem října 2016 musel z rozhodnutí ředitele Fakultní nemocnice v Motole vyklidit a opustit svépomocnou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí, kterou zřídil a spravoval, získal Klíček na základě smlouvy s Prahou 5 příležitost postavit zcela nové ubytovací zařízení hned vedle nemocnice. Informoval o tom Blesk.cz.

Nadační fond Klíček přišel do Fakultní nemocnice v Motole roku 1993. Od té doby na místě poskytoval po dlouhých 23 let ubytovací služby mimopražským rodičům hospitalizovaných a těžce nemocných dětí, kteří chtěli být svým potomkům v té nejvážnější životní situaci nablízku a mít pro sebe i pro ně domácky působící zázemí za symbolický příspěvek.

Z rozhodnutí ředitele však Klíček musel tuto svou aktivitu ukončit, na konci října roku 2016 došlo k vystěhování a opuštění této ubytovny. „Pořád jsme přemýšleli o řadě dalších řešení, jak mimopražským rodičům, kteří mají v nemocnici své dítě, pomoci.

S Prahou 5 se dnes podařilo podepsat smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení práva stavby na stavbu ubytovny, kterou bychom rádi v blízkém sousedství motolské nemocnice postavili,“ uvedl Jiří Královec z Klíčku. „Podpis smlouvy završil rok a půl intenzívní práce na projektu, bylo také nutné celý pozemek zaměřit a vypořádat se s připomínkami jednotlivých odborů, počínaje odborem dopravy a konče odborem životního prostředí.“

Nová ubytovna se bude nacházet prakticky pár metrů od areálu motolské nemocnice.

Čtěte další informace a pokračování článku na webu Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.