Články odjinud

Klíčku svitla naděje na novou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí. Po vyhazovu z Motola se dohodl s Prahou 5

Klíčku svitla naděje na novou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí. Po vyhazovu z Motola se dohodl s Prahou 5

Nadační fond Klíček má po roce a půl velký důvod k radosti. Poté, co koncem října 2016 musel z rozhodnutí ředitele Fakultní nemocnice v Motole vyklidit a opustit svépomocnou ubytovnu pro rodiče vážně nemocných dětí, kterou zřídil a spravoval, získal Klíček na základě smlouvy s Prahou 5 příležitost postavit zcela nové ubytovací zařízení hned vedle nemocnice. Informoval o tom Blesk.cz.

Nadační fond Klíček přišel do Fakultní nemocnice v Motole roku 1993. Od té doby na místě poskytoval po dlouhých 23 let ubytovací služby mimopražským rodičům hospitalizovaných a těžce nemocných dětí, kteří chtěli být svým potomkům v té nejvážnější životní situaci nablízku a mít pro sebe i pro ně domácky působící zázemí za symbolický příspěvek.

Z rozhodnutí ředitele však Klíček musel tuto svou aktivitu ukončit, na konci října roku 2016 došlo k vystěhování a opuštění této ubytovny. „Pořád jsme přemýšleli o řadě dalších řešení, jak mimopražským rodičům, kteří mají v nemocnici své dítě, pomoci.

S Prahou 5 se dnes podařilo podepsat smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení práva stavby na stavbu ubytovny, kterou bychom rádi v blízkém sousedství motolské nemocnice postavili,“ uvedl Jiří Královec z Klíčku. „Podpis smlouvy završil rok a půl intenzívní práce na projektu, bylo také nutné celý pozemek zaměřit a vypořádat se s připomínkami jednotlivých odborů, počínaje odborem dopravy a konče odborem životního prostředí.“

Nová ubytovna se bude nacházet prakticky pár metrů od areálu motolské nemocnice.

Čtěte další informace a pokračování článku na webu Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud