Kolbenovou ulicí nebudou až do prázdnin jezdit tramvaje | info.cz

Články odjinud

Kolbenovou ulicí nebudou až do prázdnin jezdit tramvaje

Mezi náměstím OSN v pražských Vysočanech a vozovnou Hloubětín nebudou od 3. března do začátku letních prázdnin jezdit tramvaje. Výluka se dotkne tří tramvajových linek. Tramvajová trať v Kolbenově ulici projde kompletní rekonstrukcí. Panely nahradí štěrk a trávník, nástupiště zastávky Poštovská budou nově bezbariérová s navigačními prvky pro nevidomé. ČTK o tom dnes informoval pražský dopravní podnik.

Tramvaje číslo 8 pojedou od Palmovky přes zastávky Kbelská, Hloubětín, Sídliště Hloubětín do obratiště Lehovec. Linka 16 a noční tramvaje číslo 94 budou ve směru z centra ukončené v dočasné výstupní zastávce Vysočanská na náměstí OSN, nástupní zastávka bude v ulici Pod Pekárnami. Mezi zastávkami Poliklinika Vysočany a Lehovec pojede ve dne náhradní autobusová doprava X16, v noci linka X94.

Po rekonstrukci bude cestování tramvajemi plynulejší a rychlejší. Stávající trať je tvořena ze zastaralých velkoplošných panelů, které zásadně omezují rychlost dopravy. Opravu tramvajové trati v okolí Kolbenova už nelze odkládat. Budeme rekonstruovat úsek dlouhý zhruba 1500 metrů. Připravujeme novou konstrukci trati z příčných betonových pražců ve štěrkovém loži, uvedl technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský.

Zvolené materiály mají snížit hlukovou zátěž na okolní zástavbu. Nové kolejnice budou opatřeny tlumícími a izolačními prvky. Povrch trati bude z větší části zatravněn a automaticky zavlažován, na přejezdech, křižovatkách a přechodech bude živičný povrch.

 

Tramvajové výluky využijí někteří investoři například k výstavbě nových vstupů do kanalizační stoky, výstavbě horkovodu, položení ochranných obalů kabelů či ke zřízení signalizované křižovatky. Stavební fakulta Českého vysokého učení technického umístí mezi stanicemi Nový Hloubětín a Vozovna Hloubětín na zkoušku městskou protihlukovou clonu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud