Články odjinud

Krnáčová odsoudila další protest pražských taxikářů proti Uberu. Naprosto absurdní, zuří

Krnáčová odsoudila další protest pražských taxikářů proti Uberu. Naprosto absurdní, zuří

Pražští taxikáři ve středu 15. listopadu uspořádají další protest proti Uberu. Pražská primátorka Adriana Krnáčová jednání taxikářů označila za „naprosto absurdní“. V otevřeném dopise řidičům vzkázala, že město v této problematice dělá dlouhodobě maximum, a proto není důvod sahat k radikálním prostředkům nátlaku.  

Primátorka v otevřeném dopise poukázala na skutečnost, že od posledního protestu taxikářů, kterým se neúspěšně pokusili ochromit dopravu na pražském letišti, došlo k několika důležitým událostem, které ožehavou problematiku posunuly kýženým směrem. Nevidí proto důvod, aby se taxikáři znovu pokusili ochromit dopravu v Praze. 

Město dlouhodobě v této problematice dělá maximum. A to i před tím prvním nesmyslným protestem, tak i po něm,“ zdůraznila Krnáčová s tím, že na plánovanou blokádu taxikářů nejvíce doplatí běžní občané. 

„Váš postup je naprosto absurdní a já vás proto vyzývám, abyste od toho záměru upustili, protože tím ze všeho nejvíce poškozujete občany (vaše potenciální zákazníky), sami sebe, ale i vaše kolegy (kterých je většina), kteří město blokovat nechtějí,“ uzavřela primátorka. 

Taxikáři prozatím podobu úterního protestu neupřesnili. Obyvatelům Prahy se za případné komplikace dopředu omluvili.

Proti službám typu Uber protestovali taxikáři v Praze či Brně již dříve. Počátkem října blokovali pomalou jízdou dopravu v okolí ruzyňského letiště a svou nespokojenost dávali najevo i před budovou pražského magistrátu.

Taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky. 

Články odjinud