Kvůli Libeňskému mostu budou padat hlavy. Skončí šéf Technické správy komunikací Smolka | info.cz

Články odjinud

Kvůli Libeňskému mostu budou padat hlavy. Skončí šéf Technické správy komunikací Smolka

Za zřícenou lávku v pražské Troji a především za uzavřený Libeňský most začnou padat hlavy. Podle dvou důvěryhodných zdrojů serveru INFO.CZ bude během několika dnů odvolán Petr Smolka, předseda představenstva Technické správy komunikací (TSK), která pražské mosty spravuje. Židle se kývala i pod jeho místopředsedou Jiřím Trávníčkem, ten si však své místo nakonec udrží. 

„Kvůli katastrofálnímu stavu pražských mostů dozorčí rada TSK odvolá šéfa Technické správy komunikací Petr Smolka,“ tvrdí pro INFO.CZ dva na sobě nezávislé zdroje. Vaz předsedovi představenstva zlomily zejména poslední aféry – zřícená lávka v pražské Troji, při jejímž pádu se zranilo několik lidí, a uzavřený Libeňský most, který komplikuje dopravu Pražanů mezi oběma břehy Vltavy.

„K jeho odvolání by mělo dojít v pátek. Původně se spekulovalo i o tom, že spolu s ním půjde i Jiří Trávníček, ten si ale své místo nakonec udrží,“ dodává zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. Doteď byl kvůli fiasku s oběma mosty odvolán jen vedoucí oddělení mostů TSK Jan Zemánek.

Stav mostů, které TSK v Praze spravuje, je přitom tragický. Podle zprávy společnosti se jich 130 ze sedmi stovek nachází ve třech nejhorších kategoriích sedmistupňové škály. „Z toho je 23 mostů ve druhém nejhorším stavu a tři jsou havarijní – ty už jsou úplně zavřené. Zřícená trojská lávka byla ve stupni šest, kde je také například Libeňský most nebo most Palackého,“ tvrdí zastupitel za trojkoalici Matěj Stropnický.

Za technický stav pražských mostů zodpovědná TSK, politickou zodpovědnost má však magistrát. Konkrétně tato problematika spadá do kompetence radního pro dopravu Petra Dolínka. Ten však, zatím, politickou odpovědnost nevyvodil.

„Doufá, že s odvoláním předsedy představenstva Technické správy komunikací už nebude potřeba hledat někoho dalšího, kdo nese za stav mostů vinu,“ uzavírá zdroj z Dolínkova okolí. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud