Kvůli opravě vodovodu bude na den bez vody přes 20 tisíc Pražanů. Odstávka začne ve středu 25. dubna | info.cz

Články odjinud

Kvůli opravě vodovodu bude na den bez vody přes 20 tisíc Pražanů. Odstávka začne ve středu 25. dubna

Přes 20 tisíc obyvatel východní části Prahy zůstane na den bez vody kvůli opravě páteřního úseku vodovodu. Odstávka začne ve středu 25. dubna v 03:00 a skončí ve čtvrtek 26. dubna v 02:30. Oznámil to dnes mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Výluka se dotkne i části obyvatel okolních středočeských obcí.

Bez pitné vody budou lidé v pražských Kolodějích, Újezdu nad Lesy, Dolních Počernicích, Hostavicích, Běchovicích a Klánovicích. V dotčených čtvrtích proto PVK rozmístí desítky cisteren a také kontejnerů s balenou vodou. „Vše budeme průběžně doplňovat podle potřeb odběratelů,“ sdělil Mrázek.

Rozmístění cisteren a kontejnerů najdou lidé na mapě výluk na webu PVK. Podrobné informace bude také nepřetržitě podávat zákaznická linka společnosti na číslech 601 274 274 nebo 840 111 112.

Kromě Prahy se výluka dotkne i odběratelů vody v okolí hlavního města v obcích Šestajovice, Sibřina-Stupice, Úvaly, Květnice, Škvorec, Tuklaty, Rostoklaty, Třebohostice, Dobročovice a Břežany II. „Do těchto lokalit PVK vodu dodávají, ale vodohospodářskou infrastrukturu neprovozují. Náhradní zásobování tak zajistí provozovatelé tamních sítí,“ doplnil mluvčí PVK.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud