Lanovka na Petřín znovu funguje. Firma opravila problémové ložisko | info.cz

Články odjinud

Lanovka na Petřín znovu funguje. Firma opravila problémové ložisko

Po více než dvou dnech se dnes v 09:00 znovu rozjela lanová dráha na pražský Petřín, jejíž provoz ve středu odpoledne přerušila závada na ložisku u kola jednoho z jejích vozů. ČTK to řekla mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková. V dubnu byla lanovka mimo provoz víc než dva týdny kvůli poruše brzd jednoho z vozů.

Nynější porucha byla podle mluvčí odhalena při běžné kontrole. Mechanici zjistili nedostačující pohyblivost kola u jednoho vozu lanovky, kvůli závadě ložiska bylo nutné vyjmout celou nápravu a nechat ji opravit v servisní firmě. Vyměněna byla všechna ložiska a také kola na nápravě.

Počátkem dubna byl provoz lanovky preventivně přerušen kvůli poruše brzdného systému, znovu se rozjela v sobotu 21. dubna ráno. V březnu přitom lanovka podstoupila pravidelnou kontrolu před letní turistickou sezonou a po ní podle dopravního podniku vyhovovaly vozy všem požadavkům na bezpečný provoz.

 

Lanovka jezdí mezi Újezdem a Petřínem podle letního jízdního řádu od 09:00 do 23:30, ve špičce jede každých deset minut. Jízda končí poblíž petřínské rozhledny a hvězdárny a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům. Lanovku využívají také studenti nedalekých strahovských kolejí.

V létě je lanovka nejvytíženější, měsíčně sveze asi 200.000 lidí. V zimě to je v průměru 110.000 cestujících za měsíc. Za celý loňský rok přepravila 2,066 milionu lidí.

Poprvé se lanovka rozjela v létě 1891 u příležitosti jubilejní zemské výstavy. Na přelomu let 2015 a 2016 se dočkala výrazné opravy trati, včetně nového mostu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud