Lékařská komora si půjčí a koupí nemovitost v Praze 9. Plán na Dům lékařů úzkostlivě tají | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lékařská komora si půjčí a koupí nemovitost v Praze 9. Plán na Dům lékařů úzkostlivě tají

Lékařská komora si půjčí a koupí nemovitost v Praze 9. Plán na Dům lékařů úzkostlivě tají

Česká lékařská komora (ČLK) koupí starší vícepodlažní nemovitost v Praze 9 a promění ji v Dům lékařů. Sjezd komory dnes velkou většinou záměr schválil a pověřil prezidenta Milana Kubka, aby obchod dohodl se současným majitelem a uzavřel smlouvu. Komora si vezme úvěr, řekl ČTK prezident komory Milan Kubek.

Ve sjezdovém usnesení není uvedená přesná cena, za kterou lékaři dům získají. Kubek také apeloval na účastníky sjezdu, aby nešířili informace o tom, kterou budovu komora chce, dokud nebude transakce dotažená do konce. Lékaři o záměru diskutovali za zavřenými dveřmi.

"Naším cílem je vytvořit školicí centrum s posluchárnou, několika seminárními místnosti, aby se lékaři měli kde vzdělávat. ČLK garantuje ročně asi 4000 vzdělávacích akcí, několik stovek jich sama organizuje," řekl Kubek.

Dům lékařů se také výhledově stane sídlem komory, případně i některých dalších lékařských spolků či organizací. Cílem je přispět tak ke sjednocování lékařského stavu.

"Lékařské komory a asociace ve světě podobné domy mají a je na čase, aby lékařská komora vybudovala něco takového i pro české lékaře," uvedl Kubek. Komora chce využít současných výhodných úrokových sazeb, vezme si úvěr.

Pro koupi se vyslovilo 236 delegátů sjezdu, 45 bylo proti, 13 se zdrželo.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.