Magistrát schválil projekt pro obnovu Trojské lávky. Praha zaplatí 6,3 milionu Kč | info.cz

Články odjinud

Magistrát schválil projekt pro obnovu Trojské lávky. Praha zaplatí 6,3 milionu Kč

Pražský magistrát zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu Trojské lávky zhruba 6,3 milionu korun. Zakázku od města získá sdružení společností Novák-Bomart. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem se zřítila loni 2. prosince a při neštěstí se zranilo několik lidí.

„Předmětem veřejné zakázky je zhotovení projektové dokumentace a zajištění inženýrské činnosti pro obnovu Trojské lávky,“ píše se v materiálu.

Kdy bude lávka hotova, zatím není jasné. Podle vyjádření zástupců města letos v lednu, by měla být provizorní lávka vybudována až za rok a půl.

Lávku nyní nahrazuje přívoz pro několik desítek lidí, který ale nemůže plout při vyšších průtocích vody. V květnu 2018 jej proto nahradí velkokapacitní přívoz pro 200 cestujících, který bude upevněn na ocelovém laně. Příčina pádu lávky stále není známa. 

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutné podepřít. Opravu potřebují rovněž Hlávkův a Palackého most a chystá se rekonstrukce Barrandovského mostu. Zahájena již byla oprava lávky v Radotíně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud