Články odjinud

Mánesův most se večer uzavře pro dopravu, provoz se na něj vrátí v neděli

Mánesův most se večer uzavře pro dopravu, provoz se na něj vrátí v neděli

V pátek večer se pro dopravu uzavře Mánesův most v centru Prahy. Důvodem je konání sobotního festivalu k 20. výročí Česko-německého fondu budoucnosti. Provoz na most se vrátí v neděli v 10:00, uzavřen bude dnes v 19:00. Omezení se dotkne vedle aut i městské hromadné dopravy mezi Klárovem a náměstím Jana Palacha.

Motoristé budou moci uzavírku objet přes Čechův most. Ve směru od Klárova k Rudolfinu budou auta jezdit po Dvořákově nábřeží. V opačném směru povede objížďka ulicí 17. listopadu a přes náměstí Curieových.

Tramvajové linky číslo 2 a 18 budou od pátečních 20:00 do nedělních 05:00 jezdit odklonem přes zastávku Právnická fakulta. Tramvajová zastávka Malostranská bude přemístěna k budově úřadu vlády. Autobusová linka číslo 194 nebude zajíždět na Malostranskou.

Fond na mostě v sobotu uspořádá sousedskou slavnost. Program nabízí celý den koncerty, divadelní představení, akce pro děti, literární čtení, nejrůznější diskuse a přednášky, slavnostní průvod, ochutnávky regionální kuchyně i sportovní utkání.

Česko-německý fond budoucnosti ve prospěch vzájemných vztahů obou zemí podpořil více než 10.300 projektů a rozdělil v nich přibližně 57 milionů euro.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud