Články odjinud

Marta Kubišová se loučí s pěveckou kariérou. Vyprodaný koncert v Lucerně bude poslední v Praze

Marta Kubišová se loučí s pěveckou kariérou. Vyprodaný koncert v Lucerně bude poslední v Praze

Zpěvačka Marta Kubišová dnes naposledy vystoupí v Praze. Koncert v beznadějně vyprodané Lucerně bude součástí jejího rozlučkového turné. Série koncertů nazvaných Marta naposledy začala 26. září v Košicích. S koncertní kariérou se chce rozloučit v rodných Českých Budějovicích 1. listopadu, tedy v den, kdy oslaví 75. narozeniny.

Pražské vystoupení bude mít hosty Lucii Bílou, Anetu Langerovou a Václava Neckáře. Kubišová zazpívá za doprovodu skupiny Petra Maláska své největší hity, ale také písně z posledního studiového alba Soul.

Vydavatelství Supraphon během koncertu Kubišové předá multiplatinovou desku za album Songy a balady, jehož se prodalo celkem 420.000 kusů.

Kubišová byla jednou z hvězd československé hudební scény 60. let. Za normalizace se ocitla v nemilosti komunistického režimu. Působila také jako mluvčí Charty 77. K veřejnému vystupování se mohla vrátit až po listopadu 1989. Jedním z důvodů ukončení kariéry Kubišové je její zdravotní stav. Předloni prodělala infarkt, který ji "vyvedl z omylu o nesmrtelnosti". Jak nedávno řekla ČTK, po ukončení pěvecké kariéry by ráda napsala knihu o svém životě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud