Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Metro v Praze dnes ožije hudbou. Na programu je přes 30 vystoupení, kde na ně narazíte?

Metro v Praze dnes ožije hudbou. Na programu je přes 30 vystoupení, kde na ně narazíte?

 Vestibuly pražského metra dnes rozezní živá hudba. Ve stanicích Hradčanská, Smíchovské nádraží, Florenc a Muzeum se cestující budou moci zaposlouchat do repertoáru více než 30 různých hudebních interpretů a uskupení. Akce Nalaďte se v metru se koná posedmé, pražský dopravní podnik ji pořádá ve spolupráci s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka.

V metru zazní hudba nejrůznějších žánrů od jazzu přes folk a pop až po hard rock nebo DJ sety. Ve stanici Hradčanská vystoupí například zpěvačka Yanna, která byla se singlem Up in the air na prvním místě hitparády radia Frekvence 1. Ve stanici Smíchovské nádraží zazpívá ostravská písničkářka Kaczi, jež má za sebou vystoupení ve Vídni, Krakově či Edinburghu.

Jako první v 9:00 ožijí v rytmu živé hudby stanice metra Smíchovské nádraží a Muzeum. Postupně se bude hudba nést vestibuly vybraných stanic až do večera do 21:00. Podrobný program a informace o vystupujících najdou zájemci na webu dopravního podniku.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1