Metro v Praze dnes ožije hudbou. Na programu je přes 30 vystoupení, kde na ně narazíte? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Metro v Praze dnes ožije hudbou. Na programu je přes 30 vystoupení, kde na ně narazíte?

Metro v Praze dnes ožije hudbou. Na programu je přes 30 vystoupení, kde na ně narazíte?

 Vestibuly pražského metra dnes rozezní živá hudba. Ve stanicích Hradčanská, Smíchovské nádraží, Florenc a Muzeum se cestující budou moci zaposlouchat do repertoáru více než 30 různých hudebních interpretů a uskupení. Akce Nalaďte se v metru se koná posedmé, pražský dopravní podnik ji pořádá ve spolupráci s Konzervatoří a Vyšší odbornou školou Jaroslava Ježka.

V metru zazní hudba nejrůznějších žánrů od jazzu přes folk a pop až po hard rock nebo DJ sety. Ve stanici Hradčanská vystoupí například zpěvačka Yanna, která byla se singlem Up in the air na prvním místě hitparády radia Frekvence 1. Ve stanici Smíchovské nádraží zazpívá ostravská písničkářka Kaczi, jež má za sebou vystoupení ve Vídni, Krakově či Edinburghu.

Jako první v 9:00 ožijí v rytmu živé hudby stanice metra Smíchovské nádraží a Muzeum. Postupně se bude hudba nést vestibuly vybraných stanic až do večera do 21:00. Podrobný program a informace o vystupujících najdou zájemci na webu dopravního podniku.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.