Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Metropolitní plán je venku, platit začne za 5 let

Metropolitní plán je venku, platit začne za 5 let

Metropolitní plán, jeden z nejdůležitějších strategických dokumentů hlavního města Prahy, se oficiálně zveřejnil. Veřejnost ho bude moct připomínkovat od června.

Hlavní město Praha představilo svůj Metropolitní plán, který vtiskne podobu ulic metropole na několik desítek let dopředu. Od dnešního dne bude plán veřejný a od 27. června bude mít veřejnost měsíc na to, aby podala své připomínky.

„Návrh plánu prošel v poslední době velkou diskuzí, do níž bylo zapojeno mnoho lidí z různých oborů a institucí. Věřím, že nyní je dlouhý proces projednávání dobře připraven,“ řekla primátorka Adriana Krnáčová.

Hlavním cílem Metropolitního plánu je, aby se stavělo v opuštěných továrnách a nádražích, a zabránilo se tak dalšímu rozšiřování města do okolí. Nový dokument platný od roku 2023 má právně navázat na předchozí územní plán z roku 1999.


Město bude v rámci územního plánování poprvé regulovat výšku budov. Nově také nebude brát v potaz pouze funkční využití území. 


Celý článek si můžete přečíst na E15.cz

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link