Na Kinterovu fantaskní podívanou přišlo do Galerie Rudolfinum přes 160 tisíc lidí. V posledních letech nemá konkurenci | info.cz

Články odjinud

Na Kinterovu fantaskní podívanou přišlo do Galerie Rudolfinum přes 160 tisíc lidí. V posledních letech nemá konkurenci

Výstavu Krištofa Kintery nazvanou Nervous Trees od začátku září navštívilo 161.824 lidí. Jen dnes, v závěrečný den výstavy, si ji do pražské Galerie Rudolfinum přišlo prohlédnout skoro 5200 lidí. ČTK to řekl ředitel galerie Petr Nedoma. Přehlídka Kinterových děl se už měsíc před svým koncem stala divácky nejúspěšnější výstavou v Česku za poslední čtyři roky. Vstup na akci byl díky sponzorovi zdarma.

Výstava Nervous Trees byla otevřena 7. září jako jubilejní 100. výstava Galerie Rudolfinum. Historické sály Rudolfina zaplnily Kinterovy instalace především z nalezeného materiálu, zbytků různých strojů a přístrojů. Jeho výtvory představují pozoruhodnou konfrontaci živé přírody a technologií. Expozice měla původně skončit už 26. listopadu, pro velký zájem ji ale organizátoři prodloužili do 27. prosince.

Při zahájení výstavy zaznívaly hlasy, že se koná příliš brzy poté, co měl umělec velkou výstavu v jiné veřejné instituci, Galerii hlavního města Prahy. Před pěti lety ji v Městské knihovně vidělo 20.794 lidí.

Už koncem listopadu zhlédlo expozici v Rudolfinu 120.000 lidí, což z ní učinilo divácky nejúspěšnější výstavu v Česku za poslední čtyři roky. Loňskou nejnavštěvovanější výstavou byla expozice Císař Karel IV. 1316-2016, kterou připravila Národní galerie s německými partnery. Za čtyři měsíce ji vidělo 92.857 návštěvníků.

V uplynulých třech letech stotisícovou hranici překročila už jen výstava Tima Burtona v GHMP v roce 2014. Vidělo ji 102.011 lidí. O rok dříve byla nejúspěšnější přehlídka plakátů Alfonse Muchy ze sbírky tenisty Ivana Lendla v Obecním domě. Za pět měsíců ji vidělo 185.000 návštěvníků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud