Články odjinud

Na pražském Výstavišti dnes začíná Svět knihy, představí se na něm čtyři stovky vystavovatelů

Na pražském Výstavišti dnes začíná Svět knihy, představí se na něm čtyři stovky vystavovatelů

V Praze dnes začíná festival Svět knihy, který letos přivítá rekordní počet 404 vystavovatelů z 22 zemí. Jeho 24. ročník nabídne 556 programů a 642 účinkujících. Hlavními tématy roku 2018 jsou Komiks a Převratné 20. století. Letos jsou všechna čísla nejvyšší v historii Světa knihy, jehož návštěvnost v loňském roce byla přibližně 45.000 lidí.

Svět knihy Praha se v tomto roce uskuteční na ploše 3495 metrů čtverečních, kde se bude nacházet 208 stánků. Část festivalového programu zůstává v prostorách Lapidária Národního muzea, kde budou především debaty k tématu 20. století. Pavilon menších specializovaných nakladatelství, jichž se představí 12, opět vyroste před Průmyslovým palácem. Venkovní plochu také obsadí nový pavilon Rosteme s knihou, ve kterém budou pořady především pro školy, mládež a rodiče s dětmi.¨

Doprovodný program se uskuteční i na dalších místech jako v Památníku Šoa Praha či v literární vzducholodi Gulliver v Centru současného umění DOX. Čestným hostem nadcházejícího ročníku je Izrael. Kromě návštěvy řady autorů, jako například Davida Grossmana, aktuálního laureáta Man Bookerovy ceny za rok 2017, či Drora Mišaniho, jsou při této příležitosti připraveny různé besedy. Loňské hlavní téma festivalu Audioknihy se na veletrh vrací opět do speciálního audioknižního prostoru.