Na pražském Výstavišti dnes začíná Svět knihy, představí se na něm čtyři stovky vystavovatelů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na pražském Výstavišti dnes začíná Svět knihy, představí se na něm čtyři stovky vystavovatelů

Na pražském Výstavišti dnes začíná Svět knihy, představí se na něm čtyři stovky vystavovatelů

V Praze dnes začíná festival Svět knihy, který letos přivítá rekordní počet 404 vystavovatelů z 22 zemí. Jeho 24. ročník nabídne 556 programů a 642 účinkujících. Hlavními tématy roku 2018 jsou Komiks a Převratné 20. století. Letos jsou všechna čísla nejvyšší v historii Světa knihy, jehož návštěvnost v loňském roce byla přibližně 45.000 lidí.

Svět knihy Praha se v tomto roce uskuteční na ploše 3495 metrů čtverečních, kde se bude nacházet 208 stánků. Část festivalového programu zůstává v prostorách Lapidária Národního muzea, kde budou především debaty k tématu 20. století. Pavilon menších specializovaných nakladatelství, jichž se představí 12, opět vyroste před Průmyslovým palácem. Venkovní plochu také obsadí nový pavilon Rosteme s knihou, ve kterém budou pořady především pro školy, mládež a rodiče s dětmi.¨

Doprovodný program se uskuteční i na dalších místech jako v Památníku Šoa Praha či v literární vzducholodi Gulliver v Centru současného umění DOX. Čestným hostem nadcházejícího ročníku je Izrael. Kromě návštěvy řady autorů, jako například Davida Grossmana, aktuálního laureáta Man Bookerovy ceny za rok 2017, či Drora Mišaniho, jsou při této příležitosti připraveny různé besedy. Loňské hlavní téma festivalu Audioknihy se na veletrh vrací opět do speciálního audioknižního prostoru.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.