Články odjinud

Na Výstavišti začne čtyřdenní festival pouličního divadla. Divadelníky můžou lidé potkat i v centru města

Na Výstavišti začne čtyřdenní festival pouličního divadla. Divadelníky můžou lidé potkat i v centru města

Čtyři desítky divadelních a hudebních představení nabídne festival pouličního divadla Za dveřmi, který dnes začíná v Praze. Potrvá do čtvrtka, jeho centrem bude Výstaviště Holešovice, ale divadelníky, performery či muzikanty budou moci lidé potkat i v centru města. Čekají na ně živí herci, loutky, kabinet kuriozit i dílny a program pro děti.

Na festival přijíždějí soubory z osmi evropských zemí. Zahájí ho dnes v 16:00 na Můstku španělský soubor Kamchatka, který sehraje inscenaci odkazující k cestování, ale také k migraci, cizincům, odlišnosti a jinakosti a rozdělování na jedny a druhé. Osm postav v oblecích a s velkými kufry se pohybuje městem jakoby něco hledaly a směřovaly neznámo kam a divák se stává součástí tohoto dění. Diváky přivedou z centra města až k hlavnímu místu festivalového dění.

V den zahájení vystoupí i české soubory Bratři v tricku a Holektiv a jejich společný počin Lov, který bude mít na festivalu svoji premiéru v plenéru. České artisty zastoupí Cink Cink Cirk, Teatr Novogo Fronta, Squadra Sua či V.O.S.A. Theatre, kteří mimo jiné prezentovali Českou republiku na Expo 2010 v Šanghaji či 2016 v turecké Antalyi.

Ze zahraničí přijede Cabinet Fatalia, který zaparkuje svůj vehikl nevšedních kuriozit na celou dobu festivalu. Na festivalu se představí berlínský humorista, klaun a žonglér DJuggledy. Po roce se do Prahy vrátí i Španěl Adrian Schvarzstein.

Nejmenší zvířecí cirkus na světě, kde ale nevystupují živá zvířata, představí Angličan žijící ve francouzských Pyrenejích Ben Zuddhist a italské představení Shock’em all skupiny La Sbrindola přiveze nejen cirkus, ale i bicí show v jednom. Vstup na festival je zdarma.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867