Na Výstavišti začne čtyřdenní festival pouličního divadla. Divadelníky můžou lidé potkat i v centru města | info.cz

Články odjinud

Na Výstavišti začne čtyřdenní festival pouličního divadla. Divadelníky můžou lidé potkat i v centru města

Čtyři desítky divadelních a hudebních představení nabídne festival pouličního divadla Za dveřmi, který dnes začíná v Praze. Potrvá do čtvrtka, jeho centrem bude Výstaviště Holešovice, ale divadelníky, performery či muzikanty budou moci lidé potkat i v centru města. Čekají na ně živí herci, loutky, kabinet kuriozit i dílny a program pro děti.

Na festival přijíždějí soubory z osmi evropských zemí. Zahájí ho dnes v 16:00 na Můstku španělský soubor Kamchatka, který sehraje inscenaci odkazující k cestování, ale také k migraci, cizincům, odlišnosti a jinakosti a rozdělování na jedny a druhé. Osm postav v oblecích a s velkými kufry se pohybuje městem jakoby něco hledaly a směřovaly neznámo kam a divák se stává součástí tohoto dění. Diváky přivedou z centra města až k hlavnímu místu festivalového dění.

V den zahájení vystoupí i české soubory Bratři v tricku a Holektiv a jejich společný počin Lov, který bude mít na festivalu svoji premiéru v plenéru. České artisty zastoupí Cink Cink Cirk, Teatr Novogo Fronta, Squadra Sua či V.O.S.A. Theatre, kteří mimo jiné prezentovali Českou republiku na Expo 2010 v Šanghaji či 2016 v turecké Antalyi.

Ze zahraničí přijede Cabinet Fatalia, který zaparkuje svůj vehikl nevšedních kuriozit na celou dobu festivalu. Na festivalu se představí berlínský humorista, klaun a žonglér DJuggledy. Po roce se do Prahy vrátí i Španěl Adrian Schvarzstein.

Nejmenší zvířecí cirkus na světě, kde ale nevystupují živá zvířata, představí Angličan žijící ve francouzských Pyrenejích Ben Zuddhist a italské představení Shock’em all skupiny La Sbrindola přiveze nejen cirkus, ale i bicí show v jednom. Vstup na festival je zdarma.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud