Nejdražší lavička v Česku má první šrámy. Dejvický fenomén za 850 tisíc nevydržel ani dva měsíce | info.cz

Články odjinud

Nejdražší lavička v Česku má první šrámy. Dejvický fenomén za 850 tisíc nevydržel ani dva měsíce

Červená lavička za 850 tisíc stojí v pražských Dejvicích ani ne dva měsíce a už ji čekají první opravy. Během minulého týdne se po ní někdo projel zřejmě na skateboardu, alespoň to naznačují černé rýhy po jejím povrchu a po stranách. Na několika místech je navíc odřená až na kov, postupem času ji tak bude čekat přelakování. Za jakou cenu, to zatím není jisté, radnice se kvůli tomu rozhodla podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Vymáhat chce až 150 tisíc korun.

Z původně umělecké lavičky Ferdinanda Vaňka se stal v posledních týdnech na sociálních sítích fenomén. Tisíce lidí zaujala hlavně závratná cena 850 tisíc korun za její výrobu, licenci a usazení do země. Netrvalo to však ani dva měsíce a zřejmě nejdražší lavička v Česku bude muset být opravena. Červenou sochu totiž někdo použil nejspíše k jízdě na skateboardu.

Po celém jejím povrchu jsou nyní černé šmouhy a po stranách je dokonce odřená až na kov. „Lavička Ferdinanda Vaňka je umělecké dílo ve veřejném prostoru, jeho poničení je v lepším případě vandalstvím a v horším případě zlým úmyslem. Zkontaktovali jsme autory díla a požádali je o jeho opravu. ‎A taky jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele,“ potvrdil Blesku zástupce starosty Jan Lacina (STAN).

Radnice chce vymáhat částku mezi 15 a 150 tisíci korunami podle ceny za opravu. „Vandala“ nyní bude hledat policie.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud