O budoucnosti sídliště v Ďáblicích rozhodne studie. Hotová by měla být do konce března | info.cz

Články odjinud

O budoucnosti sídliště v Ďáblicích rozhodne studie. Hotová by měla být do konce března

O budoucím rozvoji sídliště v pražských Ďáblicích rozhodne územní studie. Vypracuje ji Institut plánování a rozvoje (IPR), který na ni od města dostane dva miliony korun. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Hotova by měla být do března příštího roku. Studie má určit budoucí rozvoj sídliště, kde zamýšlí developerská společnost CPI Reality podnikatele Radovana Vítka stavět několik věžáků se stovkami bytů. Proti výstavbě protestují obyvatelé a nesouhlasí s ní ani Praha 8.

Ďáblické sídliště sice není památkově chráněno, odborníci ale oceňují jeho koncepci a způsob zástavby. V průběhu času se tam udělaly drobné změny. „Proměny se odehrávají nekoordinovaně, jejich výsledkem je často stírání a oslabování jedinečných stránek sídliště, jež spoluvytvářejí jeho identitu. Územní studie by proto měla pojmenovat hodnoty daného území a fixovat je,“ píše se v dokumentu. Zároveň najde místa, kde lze případně stavět, aniž by byl narušen ráz sídliště.

 

Proti plánované výstavbě dlouhodobě protestují místní obyvatelé a nesouhlasí s ní ani radnice Prahy 8. Lidé se obávají zhoršení kvality života. Pro výstavbu podle nich není uzpůsobena stávající infrastruktura, a to jak kapacita parkování, tak dopravních přivaděčů, škol a školek nebo zdravotní péče a sociálních služeb. V minulosti se jednomyslným usnesením proti výstavbě vymezili zastupitelé městské části, kteří loni hlasovali proti navrhované podobě.

Domy mají vyrůst na místě stávajících objektů na několika pozemcích, a to v Šimůnkově a Čumpelíkově ulici, mezi Tanvaldskou a Střelničnou a ve Frýdlanstské ulici. Podle zápisu ze setkání investora s obyvateli má ve čtyřech domech vzniknout několik stovek bytů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud