Odboráři v Pražské plynárenské protestují proti změně ve vedení. Vadí jim favoriti Pirátů | info.cz

Články odjinud

Odboráři v Pražské plynárenské protestují proti změně ve vedení. Vadí jim favoriti Pirátů

Odboráři ze společnosti Pražská plynárenská se dopisem obrátili na pražského primátora Zdeňka Hřiba, aby ho upozornili na podivné změny ve vedení společnosti. INFO.CZ má text k dispozici. Odborářům vadí, že ve výběrovém řízení, které vypsala metropole pod vedením Hřibovy domovské Pirátské strany, se do užšího výběru dostal manažer a bývalý ředitel firmy Petr Zmátlík. Ten má blízko k hnutí ANO a je zároveň favoritem pirátů.

„V době působení soustavně podrýval autoritu představenstva Pražské plynárenské a po ukončení svého angažmá organizoval schůzky našeho bývalého předsedy odborové organizace se zástupci akcionáře, kde v těchto praktikách pokračoval,“ píší odboráři primátoru Hřibovi. „Pokud se pan Petr Zmátlík stane členem dozorčí rady, budeme nuceni se k tomuto vyjádřit veřejně,“ dodává.

Na kontroverzní minulost Zmátlíka už dříve upozornila Mladá Fronta Dnes, podle níž tento favorit Pirátů vlastní firmu, který v minulosti Pražské plynárenské fakturovala. Porušuje tak vlastní pravidla Pirátské strany. Zmátlík to ale bagatelizuje. „Ano, to je veřejná informace, transparentně komunikovaná. V roce 2016 jsem kvůli neetickému jednání svých kolegů z Pražské plynárenské odešel,“ uvedl k tomu pro MF Dnes.

Za pozornost stojí, že Zmátlík spoluvlastní společnost s manažerem táborské organizace hnutí ANO Petrem Novákem, o němž některá média v minulosti psala, že má firmu nabízející hostesky, které prezentuje na velmi „lechtivých“ fotografiích. To není ovšem jediná spojitost Zmátlíka s hnutím Andreje Babiše. Už během působení v Pražské plynárenské totiž vypracoval podle důvěryhodných zdrojů INFO.CZ seznam hříchů vedení společnosti a předal jej ANO, které v minulosti v Praze vládlo v koalici primátorky Adriany Krnáčové.

Dalším z kandidátů do vedení Pražské plynárenské je mimo jiné i bývalý Babišův náměstek na ministerstvu financí Lukáš Wagenknecht. Ten byl zvolen jako senátor právě za Pirátskou stranu. Ta ve svých pravidlech odmítá kumulaci funkcí. Na tento případ se podle ní ale regule nevztahuje, protože členství v dozorčí radě není práce na plný úvazek.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud