Články odjinud

Oprava sportovišť či podpora sportovních akcí. Praha rozdělí na grantech do sportu 200 milionů

Oprava sportovišť či podpora sportovních akcí. Praha rozdělí na grantech do sportu 200 milionů

Praha letos rozdělí na grantech do sportu 202,6 milionu korun. Peníze půjdou na výstavbu, opravu či provoz sportovišť nebo na pořádání sportovních akcí. Rozdělení peněz ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé. Radní hlavního města již před časem schválili rozdělení dalších 32 milionů korun, z nichž část byla tzv. nadlimitní, a proto museli tyto dotace potvrdit ještě zastupitelé. Celkem Praha do roku 2020 vydá na sportovní granty 232,66 milionu.

Nejvyšší částku vydá na granty město v letošním roce. V příštím roce bude v rámci víceletých grantů rozděleno 22,95 milionu a v roce 2020 to bude 6,95 milionu korun. Na magistrát celkem dorazilo 731 žádostí, z nichž 53 jich úředníci kvůli chybám v žádostech vyřadili.

Nejvyšší částku 15 milionů korun dostanou například klub SK Ďáblice na výstavbu multifunkční haly nebo Spartak Praha na vybudování krytých atletických sektorů pro mládež v ulici Děkanská vinice. Tělovýchovná jednota Sportovní kluby Satalice obdrží 12,5 milionu na rekonstrukci povrchu fotbalového hřiště a povrchu dvou antukových tenisových kurtů. Na opravu opravu hřiště ve sportovním areálu u Čimického háje půjde 9,5 milionu korun.

V rámci pořádání sportovních akcí dostane milion korun 1. ČLTK na 18. ročník tenisového turnaje Prague Open. Z nich zaplatí mimo jiné pronájmy sportovišť, propagaci nebo ceny pro účastníky. Stejnou částku dostane na pořádání turnaje Česká Muaythai Asociace. Peníze dostanou i cyklisté nebo ragbisté.

 

Články odjinud