Po několika měsících je znovu otevřený výstup ze stanice metra Anděl. Náklady se vyšplhaly na 225 milionů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po několika měsících je znovu otevřený výstup ze stanice metra Anděl. Náklady se vyšplhaly na 225 milionů

Po několika měsících je znovu otevřený výstup ze stanice metra Anděl. Náklady se vyšplhaly na 225 milionů

Po několikaměsíčních opravách bude dnes otevřen výstup ze stanice metra Anděl na trase B na pražském Smíchově. Výstup byl uzavřen od loňského září. Pražský dopravní podnik (DPP) ve stanici vyměňoval eskalátory a odstraňoval průsaky. Náklady činily asi 225 milionů korun.

DPP nechal ve stanici Anděl, která byla otevřena v roce 1985, vymontovat původní sovětské eskalátory a nahradil je novými. Pohyblivé schody jsou tak nyní proti těm původním například výrazně lehčí, a proto úspornější. Jeden schod původních eskalátorů vážil 45 kilogramů, nový má hmotnost 18 kilogramů.

Letos v září DPP plánuje dokončit opravy ve stanici Náměstí Republiky, kde rovněž vyměňuje eskalátory a odstraňuje průsaky. V říjnu pak zahájí práce ve stanici Karlovo náměstí. Loni podnik kompletně zrekonstruoval stanici Jinonice. DPP spravuje na třech linkách metra 61 stanic.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.