Podivné okolnosti požáru v Hostivaři: K vyhořelým halám má blízko obviněný podnikatel Speychal | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podivné okolnosti požáru v Hostivaři: K vyhořelým halám má blízko obviněný podnikatel Speychal

Podivné okolnosti požáru v Hostivaři: K vyhořelým halám má blízko obviněný podnikatel Speychal

Vlivný advokát Josef Monsport a jeho klient Petr Speychal plánují na místě požáru v pražské Hostivaři významný developerský projekt. V tuto chvíli už do něj podle informací deníku E15 shánějí dokonce nájemníky. 

Majitelem areálu v Praze-Hostivaři, kde v úterý vypukl rozsáhlý požár, je podle zjištění serveru E15.cz společnost z okruhu kontroverzního podnikatele Petra Speychala. Ten je spolu s dalšími lidmi obviněný z daňového podvodu ve výši 850 milionů korun.

Devětatřicet jednotek hasičů dostávalo požár pod kontrolu dvanáct hodin. Podle předběžného prohlášení vyšetřovatelů je škoda 45 milionů korun. Policie požár v Hostivaři vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Prohledání požářiště ale na kriminalisty teprve čeká.  

Majitelem areálu je podle katastru firma Logistický areál Hostivař. Tu sice od začátku dubna podle obchodního rejstříku ovládá leasingová společnost Raiffeisen - Leasing, funguje však jen jako financující instituce pro skutečného vlastníka areálu. Tím je developer Codeco. Areál si pronajímají třetí firmy.   

Vlastníkem developerské firmy Codeco je v Londýně registrovaná společnost Codeco Capital Investments. Jejím majitelem je podle britského obchodního rejstříku vlivný právník Josef Monsport. Tento advokát je dlouhodobým osobním advokátem byznysmena Petra Speychala.

Co by mělo na místě požáru stát? A kdy měla stavba začít? Více na E15.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.