Podivné okolnosti požáru v Hostivaři: K vyhořelým halám má blízko obviněný podnikatel Speychal | info.cz

Články odjinud

Podivné okolnosti požáru v Hostivaři: K vyhořelým halám má blízko obviněný podnikatel Speychal

Vlivný advokát Josef Monsport a jeho klient Petr Speychal plánují na místě požáru v pražské Hostivaři významný developerský projekt. V tuto chvíli už do něj podle informací deníku E15 shánějí dokonce nájemníky. 

Majitelem areálu v Praze-Hostivaři, kde v úterý vypukl rozsáhlý požár, je podle zjištění serveru E15.cz společnost z okruhu kontroverzního podnikatele Petra Speychala. Ten je spolu s dalšími lidmi obviněný z daňového podvodu ve výši 850 milionů korun.

Devětatřicet jednotek hasičů dostávalo požár pod kontrolu dvanáct hodin. Podle předběžného prohlášení vyšetřovatelů je škoda 45 milionů korun. Policie požár v Hostivaři vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Prohledání požářiště ale na kriminalisty teprve čeká.  

Majitelem areálu je podle katastru firma Logistický areál Hostivař. Tu sice od začátku dubna podle obchodního rejstříku ovládá leasingová společnost Raiffeisen - Leasing, funguje však jen jako financující instituce pro skutečného vlastníka areálu. Tím je developer Codeco. Areál si pronajímají třetí firmy.   

Vlastníkem developerské firmy Codeco je v Londýně registrovaná společnost Codeco Capital Investments. Jejím majitelem je podle britského obchodního rejstříku vlivný právník Josef Monsport. Tento advokát je dlouhodobým osobním advokátem byznysmena Petra Speychala.

Co by mělo na místě požáru stát? A kdy měla stavba začít? Více na E15.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud