Politici si z nás udělali předvolební terč, říká manažer Penty o kritice kvůli výstavbě metra D | info.cz

Články odjinud

Politici si z nás udělali předvolební terč, říká manažer Penty o kritice kvůli výstavbě metra D

Na pražský magistrát a na investiční společnost Penta se již několik měsíců snáší vlna kritiky kvůli snaze o založení spolenčného podniku. Ten obě entity ospravedlňují rychlejším výkupem pozemků pro připravovanou linku metra D, podle opozice však spojení provází nejasnosti a celý proces není transparentní. Kritika zní neprávem, tvrdí v rozhovoru pro deník E15 David Musil, šéf rezidenční výstavby Penty. 

Návrh zákona o liniových stavbách má umožnit jednodušší výkupy pozemků včetně těch pro metro D. Neztratila by tím společná firma s dopravním podnikem smysl?

Společný podnik s DPP se připravuje už přes rok. Výhodou pro město navíc je, že se díky společné firmě bude moci podílet na budoucí výstavbě kolem stanic metra. Návrh zákona o liniových stavbách navíc zdaleka není na konci schvalovacího procesu.

Přestože nad ním panuje velká shoda, je otázka, kdy vejde v platnost. Máme s městem společné zájmy. Urychlit výstavbu metra a maximalizovat zisk. Je to jako v manželství, musíme se dohodnout a vzájemně se respektovat.

Objevuje se kritika, že vznik společné firmy Penty s DPP nebyl transparentní. Co na to říkáte?

Soutěž se připravovala pod dohledem poradenské společnosti Deloitte. Soutěžili všichni, všichni měli stejné zadání a my jsme jen dali nejlepší nabídku. Ze společného podniku se stalo větší politikum, než ve skutečnosti je. A politiku komentovat nechci.

Politici si nás jednoduše zvolili jako terč, do něhož je možné se před volbami trefovat. Je pochopitelné, že se o věci vede diskuse a že jsou i odpůrci. Horší ale je, když někdo neříká pravdu.

Díky čemu jste vyhráli tendr?

Dali jsme velmi agresivní cenu, naše nabídka obsahuje velké riziko.

Celý rozhovor si přečtěte na webu deníku E15

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud