Potvrzeno: Tělo, které dnes našli u Žofína, patří pohřešovanému hledači kešek | info.cz

Články odjinud

Potvrzeno: Tělo, které dnes našli u Žofína, patří pohřešovanému hledači kešek

Tělo vylovené dnes ospoledne z Vltavy poblíž Slovanského ostrova patří 28leténu hledači kešek, který byl od soboty nezvěstný. Potvrdila to policie.

Nezvěstný muž se v sobotu odpoledne vydal s třemi přáteli hledat takzvané kešky ukryté v podzemí Motolského potoka, kde je zastihla prudká bouře s přívalovým deštěm. Dvěma z nich se podařilo zachránit, sedmadvacetiletou ženu našli ještě ten den večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

„Okolo 13:00 jsme přijali oznámení o nálezu lidského těla na Vltavě bez známek života,“ uvedl dnes Rybanský. Zda jde o hledaného muže, budou moci policisté říct až po identifikaci těla. „Kriminalisté zjišťují mužovu totožnost a také to, jakým způsobem zemřel,“ dodal.

Pátrání začalo hned poté, co dva zachránění hledači kešek oznámili, že s nimi ve čtyřkilometrové stoce byli ještě dva lidé. Ještě večer našli utonulou ženu, pohřešovaného muže hledali zatím marně. Policisté a potápěči postupně prohledávali dno řeky v místech, kde Motolský potok po čtyřech kilometrech pod zemí ústí na smíchovské náplavce do řeky, Vltavu po proudu postupně až k Trojskému mostu i celou podzemní stoku.

Geocaching, kterému se čtveřice mladých lidí věnovala, je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud