Požár v Hostivaři napáchal škody za 45 milionů, policie to vyšetřuje jako ohrožení z nedbalosti | info.cz

Články odjinud

Požár v Hostivaři napáchal škody za 45 milionů, policie to vyšetřuje jako ohrožení z nedbalosti

Hasiči dostali pod kontrolu požár v pražské Hostivaři. Škody se předběžně odhadují na 45 milionů korun. Hořet začalo v úterý kolem 13:00, v objektu vybuchly tlakové lahve. V hale byl nejspíš uskladněn molitan nebo pneumatiky. Příčina požáru zatím není známá, dnes na místo nastoupí kriminalisté a policejní vyšetřovatel. Případ se vyšetřuje jako ohrožení z nedbalosti.

"Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru požáru (01:04), který je teď pod kontrolou, dochází k redukci jednotek," píšou hasiči na twitteru.

V úterý zasahovalo na místě asi 120 hasičů, kvůli náročnosti zásahu se museli střídat. Jednoho vyčerpaného dobrovolného hasiče odvezla záchranná služba do nemocnice, uvedla mluvčí Jana Poštová.

V kouři hasiči v úterý zjistili jedovaté zplodiny a vyhlásili nejvyšší možný čtvrtý stupeň poplachu. Pomocí sirén varovali, aby lidé kvůli zplodinám v kouři v okolí jednoho kilometru neotevírali okna a nevycházeli ven. Ani dnes ráno by lidé v blízkém okolí neměli větrat.

Čtvrtý neboli zvláštní stupeň požárního poplachu se vyhlašuje v případech, v nichž oheň ohrožuje více než tisíc lidí, celé obce nebo plochy území větší než jeden kilometr čtvereční. Vyhlášen je také ve chvíli, kdy musejí být využity síly a prostředky z jiných krajů nebo je nutné místo zásahu rozdělit na sektory a úseky.

S hašením kvůli nedostatku vody v hydrantech pomáhal policejní vrtulník. Kvůli nedostatku vody Pražské vodovody a kanalizace zvýšily tlak v potrubí.

Kouř z ohně byl vidět na kilometry daleko. Hasiči zasahovali z výškové techniky, s hašením jim pomáhal také dálkově ovládaný robot. V úterý večer požár začal ohrožovat blízkou truhlárnu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud