Praha 1 umístila výsuvné sloupky proti teroristickým útokům. Nahradí nevzhledné zábrany | info.cz

Články odjinud

Praha 1 umístila výsuvné sloupky proti teroristickým útokům. Nahradí nevzhledné zábrany

Na třech místech v centru Prahy se objevily výsuvné sloupky, které mají bránit teroristickým útokům. Dnes je představili zástupci Prahy 1 a magistrátu. Sloupky nahrazují dosud používané betonové zátarasy, které čelí kritice - podle řady lidí se do centra města nehodí a jsou nevkusné. Sloupky město zatím umístilo v Maiselově, Břehové a Široké ulici, v budoucnu by měly přibýt další.

Sloupky v centru metropole umístila Praha 1 ve spolupráci s magistrátem. Opatření je reakcí na teroristické útoky s využitím vozu, které se v posledních letech v Evropě objevují. „Doufám, že se jedná o první vlaštovku a další obdobné projekty budou následovat,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Dodala, že i když je Praha hodnocena jako šesté nejbezpečnější město na světě, je stále důležité, jak se tu lidé cítí.

 

Výsuvné sloupky ovládá policie, která může regulovat jejich výšku podle stupně ohrožení od uzavření chodníků po zavření celé ulice. „Tyto technické prostředky jsou vedle pravidelných hlídek policistů a strážníků další významnou součástí bezpečnostních opatření v turisticky nejnavštěvovanější části Prahy,“ uvedl náměstek ředitele pražských policistů Petr Matějček.

Kvůli možným teroristickým útokům město předloni umístilo v okolí vánočních trhů betonové zábrany. Šlo především o reakci na teroristický útok v Berlíně. Řadě lidí nicméně podoba žlutošedých bloků přišla nevkusná a nehodící se do centra historického města. Zábrany nicméně stojí na Staroměstském náměstí u Pařížské ulice dodnes.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud