Články odjinud

Praha bude mít nočního starostu. Politici se inspirovali na Západě, půjdou po hlučných turistech

Noční život v Praze bude nově koordinovat speciální úředník. Takzvaný noční starosta začne v hlavním městě fungovat na začátku příštího roku, sdělila radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha sobě). Praha se tak inspiruje ze zahraničí, kde noční starostové dohlížejí na Amsterdam nebo Londýn.

Noční starosta by se měl pohybovat především v centru Prahy, které je nejvíce zatížené turismem, a lidé si zde často stěžují na rušení nočního klidu. „Na projektu pracujeme a měl by začít fungovat po novém roce,“ uvedla Třeštíková s tím, že koalice chce o zřízení funkce podrobněji informovat v polovině ledna.

Není zatím jasné, kdo by nočním úředníkem měl být a zda bude pracovat sám nebo s týmem lidí. Za úkol bude mít obcházení daných lokalit a komunikaci s majiteli podniků i organizátory různých akcí, a zmírňovat problémy, které způsobují hluční návštěvníci hlavního města. Spolupracovat by měl s městskou policií i s radnicemi dotčených městských částí.

Čtěte pokračování článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud