Články odjinud

Praha dá dobrovolným hasičům na dotacích 10 milionů. Použijí je na opravu techniky

Praha dá dobrovolným hasičům na dotacích 10 milionů. Použijí je na opravu techniky
 

Praha dá městským částem na fungování sdružení dobrovolných hasičů dotaci 9,7 milionů korun. Peníze jsou určeny například na opravu techniky. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Zřizovatelem několika desítek jednotek dobrovolných hasičů v Praze jsou radnice.

Sdružení použijí peníze například na opravu hasičských vozů a dalších typů automobilů, které využívají. Nejvyšší částku, a to 620.000 korun, dostane klánovická radnice na opravu třech vozů. Po 560.000 korun potom dostanou na opravu aut Lochkov a Nebušice a více než půl milionu získají dobrovolní hasiči v Praze 18 na opravu vozu a kompresoru.

 

V hlavním městě funguje 21 jednotek dobrovolných hasičů, které jsou určeny pro zásahy na celém území Prahy. Dalších 14 jednotek je vyčleněno pouze pro danou městskou část. Jednotky zřizuje obec a jsou závislé na jejím rozpočtu. Obec vlastní i veškeré vybavení. V čele je velitel zodpovědný starostovi. V Praze působí přes 2500 dobrovolných hasičů.

Město letos v únoru přidělilo radnicím na fungování jednotek dobrovolných hasičů dohromady 52,5 milionu korun. Peníze si rozdělí sedm radnic, které je použijí na stavbu zbrojnic pro dobrovolné hasiče nebo nákup vybavení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud