Články odjinud

Praha opevnila Staroměstské náměstí betonovými bloky. Chce být lépe připravená na teroristy

Praha opevnila Staroměstské náměstí betonovými bloky. Chce být lépe připravená na teroristy

Vedení hlavního města nechalo na Staroměstské náměstí z bezpečnostních důvodů nainstalovat betonové bloky. Jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí. Město je tam nechalo umístit na podnět policistů, a to jako preventivní opatření proti teroristickému útoku autem.

Instalované bloky jsou ve vlastnictví města a jejich pořízení stálo Prahu několik desítek tisíc korun. Místo na bloky vybralo město vzhledem k tomu, že se jedná o prostor, kde se pohybuje velké množství lidí.

Městská firma Správa služeb instalovala city bloky již na Mariánské hradby, zmíněné Staroměstské náměstí a v rámci akce Birell Grand Prix Praha 2017 na Václavské náměstí.

720p 360p

Ode dneška by pak měly být rovněž v Jeruzalémské a Maiselově ulici. „Opět se jedná o preventivní bezpečností opatření na doporučení policie,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Betonové bloky jsou v ulicích kvůli teroristickým útokům vozem, ke kterým v Evropě došlo. Vozy vjeli do obyvatel mimo jiné ve Finsku, Španělsku nebo v Německu. K útoku vozem došlo i v Anglii.

1080p 720p 360p
Přijde zlatý věk terorismu, anthrax si už vyrábí doma a zaútočí dronem, varuje Václav Cílek

1080p 720p 360p
Teroristický útok nezastavíte, politici jen hrají o hlasy 300 tisíc ozbrojených Čechů, říká Láska