Praha opevnila Staroměstské náměstí betonovými bloky. Chce být lépe připravená na teroristy | info.cz

Články odjinud

Praha opevnila Staroměstské náměstí betonovými bloky. Chce být lépe připravená na teroristy

Vedení hlavního města nechalo na Staroměstské náměstí z bezpečnostních důvodů nainstalovat betonové bloky. Jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí. Město je tam nechalo umístit na podnět policistů, a to jako preventivní opatření proti teroristickému útoku autem.

Instalované bloky jsou ve vlastnictví města a jejich pořízení stálo Prahu několik desítek tisíc korun. Místo na bloky vybralo město vzhledem k tomu, že se jedná o prostor, kde se pohybuje velké množství lidí.

Městská firma Správa služeb instalovala city bloky již na Mariánské hradby, zmíněné Staroměstské náměstí a v rámci akce Birell Grand Prix Praha 2017 na Václavské náměstí.

autor: Info.cz

Ode dneška by pak měly být rovněž v Jeruzalémské a Maiselově ulici. „Opět se jedná o preventivní bezpečností opatření na doporučení policie,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Betonové bloky jsou v ulicích kvůli teroristickým útokům vozem, ke kterým v Evropě došlo. Vozy vjeli do obyvatel mimo jiné ve Finsku, Španělsku nebo v Německu. K útoku vozem došlo i v Anglii.

Přijde zlatý věk terorismu, anthrax si už vyrábí doma a zaútočí dronem, varuje Václav Cílek autor: INFO.cz

Teroristický útok nezastavíte, politici jen hrají o hlasy 300 tisíc ozbrojených Čechů, říká Láska autor: INFO.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud