Praha pomůže začínajícím podnikatelům, rozdělí mezi ně 480 milionů korun | info.cz

Články odjinud

Praha pomůže začínajícím podnikatelům, rozdělí mezi ně 480 milionů korun

Pražský magistrát rozdělí mezi začínající podnikatele 480 milionů korun. Peníze rozdělí prostřednictvím tzv. podnikatelských voucherů. Novinářům to ve čtvrtek řekla pražská radní Irena Ropková (ČSSD). Jde o peníze, které město získalo z fondů Evropské unie, podnikatelé mohou získat až 85 procent peněz nutných na projekt. Příjem žádostí začne v říjnu 2018.

Praha program nazvala Pražský voucher. „Je to projekt, kterým chceme podpořit zejména začínající podnikatele. Benefitem je administrativní jednoduchost a dostupnost, kdy máme vyčleněno poměrně dost peněz. Nabízíme zároveň poradenství prostřednictvím magistrátu,“ řekla Ropková.

„Jsem velice ráda, že se nám podařilo uvést tento projekt, který má za cíl podpořit začínající podnikatele a hlavně, že se nám podařilo získat finanční prostředky z evropských fondů právě pro hlavní město. Tyto peníze by měly pomoci opět zlepšit povědomí o českých firmách a zajistit jim potřebné peníze do začátku,“ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

Podnikatelé mohou získat podporu na inovační projekty, kreativní služby, koučing, mentoring a na pobyty v zahraničních inkubátorech. „Tady je možné využít poradenské služby od zahraničních mentorů,“ řekla Ropková. Poslední možností získání peněz je propagace na zahraničních veletrzích, kdy je možné z těchto peněz hradit například pronájem plochy nebo montáž a demontáž stánku.

Podnikatelé pro podání žádosti vyplní několik formulářů, komunikace s úřadem je pouze elektronická. Žádost mohou podat malé a střední podniky zaměstnávající méně než 250 osob s obratem do 50 milionů eur ročně. Další podmínkou je mít sídlo v hlavním městě. „Podle našich údajů se do Pražského voucheru může zapojit přibližně 37.000 firem,“ uvedl ředitel magistrátního odboru projektového řízení Jan Dobrovský.

Žádosti bude možné podávat pouze prostřednictvím datové schránky nebo informačního systému.

Pilotní projekt voucherů spustila Praha v roce 2013. Tehdy o ně projevily zájem desítky firem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud