Pražskou EY Podnikatelkou roku je Simona Kijonková. Patří jí úspěšná Zásilkovna | info.cz

Články odjinud

Pražskou EY Podnikatelkou roku je Simona Kijonková. Patří jí úspěšná Zásilkovna

Simona Kijonková, zakladatelka a majitelka úspěšné přepravní společnosti Zásilkovna se stala vítězkou a držitelkou titulu EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy. Svého vítěze má také Středočeský kraj, kde si trofej nejlepšího podnikatele pro rok 2017 odnesla další úspěšná podnikatelka, Alexandra Kala ze společnosti PROFIMED, která patří mezi největší dodavatele a specialisty na pomůcky ústní hygieny v České republice.

Soutěž organizuje společnost EY pod záštitou Adriany Krnáčové, primátorky hlavního města Prahy. Slavnostní vyhlášení obou titulů proběhlo v prostorách rezidence primátorky v Praze na Mariánském náměstí. V hlavním městě Praze a Středočeském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již potřinácté.

„Získat regionální titul v Praze a Středočeském kraji bylo letos velice těžké, protože porota vybírala z mnoha silných podnikatelských příběhů. Všichni letošní přihlášení by si trofej pro vítěze zasloužili. Vyhrát však může v každém kraje pouze jeden. Jsem si jistá, že držitelky titulů, paní Simona i paní Alexandra, budou inspirací pro další ženy, aby se do podnikání pustily. A to mě velice těší,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Pražská primátorka, která také byla podnikatelkou, k soutěži EY Podnikatel roku uvedla, že její respekt a úctu má každý, kdo se nebojí překročit vlastní stín a i s výhledem možného rizika se pustit do vlastního byznysu. „V čele našeho města se snažíme dělat maximum pro usnadnění práce podnikatelů a budeme v tom pokračovat i nadále. Dobře si uvědomuji, že právě v rozvinutém soukromém sektoru tkví budoucnost Prahy jako středoevropské metropole a zajištění této budoucnosti je tím hlavním motivem našich kroků,“ uvedla Adriana Krnáčová.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud