Pražský okruh je o krok blíže dokončení. Obchvat Běchovic, Újezdu a Úval získal posudek EIA | info.cz

Články odjinud

Pražský okruh je o krok blíže dokončení. Obchvat Běchovic, Újezdu a Úval získal posudek EIA

Plánovaný silniční obchvat Běchovic, Újezdu nad Lesy a Úval získal kladný posudek EIA o vlivu na životní prostředí od příslušného ministerstva. Informoval o tom dnes server deníku E15. Vybudování právě této nové komunikace je jednou z podmínek pro možné dokončení jihovýchodní části Pražského okruhu. Stavba by podle dokumentace měla začít v roce 2021.

Přeložka části stávající silnice I/12 v délce 12,6 kilometru má vést od budoucí křižovatky Pražského okruhu v Dubči na východ kolem Běchovic, Újezdu nad Lesy, Koloděj až za Úvaly, kde se opět napojí na původní trasu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) navrhuje dvě varianty, první s pěti mimoúrovňovými křižovatkami a druhou se šesti.

Silnice v současnosti vede skrz Běchovice a Újezd nad Lesy. Zejména běchovická radnice se obávala většího dopravního zatížení po dostavbě Pražského okruhu mezi D1 a D11 a prosadila přeložení silnice mimo obydlené území.

Praha nemá dokončen ani vnitřní silniční okruh kolem centra města, ani vnější obchvat celé metropole. Vnější okruh měří asi 80 kilometrů, nyní je v provozu zhruba polovina. Chybí severozápadní část mezi Ruzyní, Suchdolem a Březiněvsí a jihovýchodní mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Blíže k zahájení stavby je jihovýchodní část, která by se mohla začít stavět v roce 2019.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud