Články odjinud

Primátor Hřib se s Babišem přetahuje o pozemky. Vznikne úřednická čtvrť, nebo bydlení a nová nemocnice?

Primátor Hřib se s Babišem přetahuje o pozemky. Vznikne úřednická čtvrť, nebo bydlení a nová nemocnice?

Premiér Andrej Babiš (ANO) poprvé jednal s novým pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem byly především pozemky v Letňanech. Místo úřednické čtvrti, kterou tam chce vláda, by si na místě Hřib představoval obytnou čtvrť a novou moderní nemocnici.

Nezastavěné pozemky u konečné stanice metra Letňany lákají ke stále novým nápadům k využití. Nové vedení hlavního města by zde chtělo postavit rezidenční čtvrť a zdravotnické zařízení. „Náš záměr je tam vystavět novou moderní severní nemocnici, která by Pražanům přinesla zdravotnictví na úrovni. Na rozdíl od toho stávajícího systému pavilonových nemocnic, který neodpovídá stávajícím potřebám,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib. „Stavba nové nemocnice o tisíci lůžek vyjde zhruba na 8,5 miliardy," dodal pro deník E15 Hřib.

Návrh metropolitního plán počítá s novou výstavbou na území mezi stanicí metra Letňany, veletržním areálem a letištěm Letňany. Nyní se na místě nacházejí pole.

Premiér Andrej Babiš (ANO) má však o těchto pozemcích, které patří magistrátu, jiné představy. „Pro nás je klíčové zde mít administrativní centrum,“ uvedl premiér, který tak stále trvá na rozsáhlé čtvrti za deset miliard, kam by se přestěhovalo na deset tisíc státních úředníků z několika ministerstev. To však Hřib opakovaně odmítá.

Víc v pokračování článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud