Radní odmítli proměnu tzv. Letenského kříže. Naopak souhlasí s dopravním řešením Pohořelce | info.cz

Články odjinud

Radní odmítli proměnu tzv. Letenského kříže. Naopak souhlasí s dopravním řešením Pohořelce

Hlavní město zatím nezačne připravovat proměnu ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště za 762 milionů korun. Pražští radní dnes neschválili koncepční studii oblasti, kterou připravil městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Rada naopak souhlasila se studií dopravního řešení Pohořelce, která počítá s omezením automobilové dopravy.

Neschválená téměř třísetstránková studie navrhovala celkovou přeměnu oblasti takzvaného Letenského kříže v návaznosti na připravovanou rekonstrukci tramvajové trati. Úpravy měly být hotovy v roce 2022.

V oblasti se plánuje řada záměrů, například rekonstrukce Veletržního paláce a prostoru před ním, modernizace železniční trati nebo rekonstrukce prostranství před vstupem do areálu Výstaviště a do Stromovky. Právě koordinace všech úprav je jedním z hlavních cílů studie. Kromě toho zahrnuje úpravy chodníků, přechodů, zastávek a výsadbu téměř 200 stromů.

Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice) řekla, že nechápe, proč studie radou neprošla. „Projednávalo se to opravdu dlouho se všemi zúčastněnými. Mrzí mě to o to víc, že žádné věcné námitky nepřišly,“ uvedla. Dodala, že zkusí materiál předložit znovu a domluvit se na podpoře se sociální demokracií. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) uvedl, že po dopravní stránce s řešením souhlasí, někteří kolegové nicméně požadují dopracování materiálu.

Dolínek dnes radě předložil studii, která doporučila výrazné omezení automobilové dopravy na Pohořelci. Souvisí s tím, že ministerstvo dopravy chce uzavřít pěší průchod přes svůj areál. Ten je klíčový pro spojení Pohořelce s Dlabačovem a Strahovem.

„Je to území, kdy nyní jezdí řada řidičů, kteří se tudy snaží zkrátit nebo najít alternativní cestu k cestě kolem vozovny Střešovice,“ uvedl Dolínek. Přijatá varianta podle něj počítá s doplněním zeleně a mobiliáře, omezením automobilové dopravy s výjimkou rezidentů a se zvýšením bezpečnosti chodců. Návrh nyní Technická správa komunikací rozpracuje do projektu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud