Řidiči pozor, na Pražském okruhu vás čekají omezení. Začaly opravy mostů a nájezdů na dálnice | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řidiči pozor, na Pražském okruhu vás čekají omezení. Začaly opravy mostů a nájezdů na dálnice

Řidiči pozor, na Pražském okruhu vás čekají omezení. Začaly opravy mostů a nájezdů na dálnice

Řidiče v Praze ode dneška čekají omezení na dálničním okruhu mezi kříženími s dálnicemi D5 na Plzeň a D6 na Karlovy Vary. Ředitelství silnic a dálnic zahájí opravy tří mostů a nájezdů na dálnice. Uvedlo to v tiskové zprávě. Loni se na křížení okruhu a dálnice D5 opravovaly některé přivaděče.

Opravovat se bude povrch tří mostů, které jsou na okruhu mezi výjezdy 23 na Třebonice a 26 na Řepy. Nejprve přijdou na řadu úseky v pravém jízdním pruhu a po dokončení v levém. Zároveň začnou práce na přivaděči z dálnice D6 ve směru od Karlových Varů na oba směry okruhu.

Při opravě povrchů mostů bude uzavřený vždy jeden jízdní pás. Přivaděče ve směru od D6 na dálniční okruh směr Brno i v druhém směru na Ruzyň budou kompletně uzavřené po celou dobu stavby. Objízdné trasy povedou po dálnici D6 a Karlovarské ulici ve směru na Prahu, výjezdovou větví do ulice Na Hůrce a nájezdovou větví na Karlovarskou ulici a dálnici D6 ve směru z Prahy a dále nájezdovými větvemi na dálniční okruh.

Letošní opravy, včetně následujících etap, které budou zahájené později v průběhu roku, jsou naplánované do poloviny listopadu. Zakázku s rozpočtem 133 milionů získaly Silnice Group a Ekostavby Louny. Řidiči se mohou před jízdou podívat na stránky www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace nebo si bezplatně stáhnout mobilní aplikaci.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.