Články odjinud

Schwarzenberg buduje poblíž Knihovny Václava Havla dům za 100 milionů. V Praze už pak stavět nebudu, říká

Schwarzenberg buduje poblíž Knihovny Václava Havla dům za 100 milionů. V Praze už pak stavět nebudu, říká

Čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg staví buduje v centru Prahy. V Ostrovní ulici bude mít bytový dům za 100 milionů korun. „V Praze už ale stavět nebudu, další plochu tu nemám,“ řekl kníže pro Blesk.cz.


Dům bude mít osm bytů a podzemní parkoviště pro 20 aut. „Celkové investiční náklady jsou kolem sta milionů korun,“ prozradil Schwarzenberg Blesku. Nedaleký Deymovský palác i na něj navazující dům v Ostrovní 13, kde sídlí Knihovna Václava Havla, a hned sousední proluku, na níž teď staví, získal roku 2003 v restituci. „Ty pozemky vlastní naše rodina od poloviny 19. století, kdy byly součástí dědictví od Vratislavů,“ řekl Schwarzenberg. Od počátku počítal s výstavbou nájemních bytů.

Projekt však před 10 lety zastavila krize. Se stavbou, která bude dokončena příští rok, tak čekal až do loňska. „Počkali jsme na dobu, kdy se trhu s realitami začalo opět dařit,“ vysvětlil Schwarzenberg. „V Praze už ale stavět nebudu, další plochu tu nemám,“ vysvětlil kníže. Z nových bytů nového domu si politik ponechá jen jediný, ostatní odprodá. „Doufám, že tam lidé najdou příjemné bydlení,“ svěřil se Blesku.

Finanční příspěvek z prodeje bytů bude nejspíš velice příjemný. Podle odborníků patří tato adresa mezi nejzajímavější v metropoli. Cena bytové plochy v novostavbě tady může překročit i 150 tisíc korun za metr čtvereční v závislosti na standardu a velikosti bytu. Zájem pak zvyšuje i fakt, že volných parcel v okolí už je minimum.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud