Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Škodův palác mění majitele. Budovu, kde sídlí pražští úředníci, koupila investiční společnost GLL

Škodův palác mění majitele. Budovu, kde sídlí pražští úředníci, koupila investiční společnost GLL

Škodův palác, jedno z dosavadních sídel pražského magistrátu, mění majitele. Historickou budovu z roku 1929 koupila institucionální investiční společnost GLL Real Estate Partners (GLL) se sídlem v Mnichově. Kolik za Škodův palác zaplatila, není známo. 

Společnost GLL koupila stoprocentní podíl ve Škodově paláci od firmy Guayana Holding Sarl., která budovu na Praze 1 dosud vlastnila. Kancelářské prostory o celkové výměře 23 000 m2 má od roku 2006 pronajatý Magistrát hlavního města Prahy. Ten byl dle vyjádření společnosti o transakci informován. 

Společnost GLL spravuje mezinárodní aktiva v celkové výši asi 7 miliard eur. Od roku 2004 působí také ve střední a východní Evropě, kde spravuje řadu komerčních nemovitostí. Patří mezi ně také dvě budovy v Praze – Diamant na Václavském náměstí a Anděl Park B na Smíchově.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link