Skvělá zpráva pro Bohemku. Ďolíček patří Praze, takhle by mohl vypadat | info.cz

Články odjinud

Skvělá zpráva pro Bohemku. Ďolíček patří Praze, takhle by mohl vypadat

Nejistota je už skoro týden pryč. Papíry na katastrálním úřadě jsou vyřízené, legendární Ďolíček od minulé středy definitivně patří Praze. Bohemians mají jistotu, že na svém stadionu budou hrát minimálně dalších deset let, tak dlouhá je nájemní smlouva za milion a půl korun ročně. Vršovický klub se už chystá na jednání s městem o rekonstrukci arény, která by mohla dostat nový kabát.

Do Štědrého večera zbývalo ještě deset dnů, když fotbaloví Bohemians s předstihem dostali nejsladší dárek loňských Vánoc. Pražské zastupitelstvo pohodlnou většinou napodruhé schválilo odkoupení Ďolíčku a fanoušci přímo na magistrátu začali slavit: tleskali, objímali se a skandovali.Jako na zápase. „Vážíme si vás, ale zbytek oslav udělejte venku, prosím,“ marně se snažil krotit zelenobílou euforii náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Trápení kolem Ďolíčku je minulostí, zapomenutá je už i kauzička kolem problematické trafostanice z 80. let, kvůli které se převod stadionu do majetku Prahy zdržel o několik měsíců.

„Spadla nám jedna velká koule od nohy. Když sečteme nejistotu kolem stadionu a období před krachem Bohemky, můžeme mluvit o dvaceti letech, kdy jsme každou sezonu nevěděli s jistotou, kde začneme tu příští,“ poznamenal Svatoslav Baťa, PR a marketingový manažer Bohemians.

Co se na fanoušky chystá? Čtěte pokračování článku zde a koukněte do fotogalerie

PREZIDENTSKÉ VOLBY: VŠE PODSTATNÉ PŘED DRUHÝM KOLEM ZDE >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud