Tanečky hnutí ANO v Praze: Vedení rozhodne o stažení Nachera z pozice lídra v hlavním městě | info.cz

Články odjinud

Tanečky hnutí ANO v Praze: Vedení rozhodne o stažení Nachera z pozice lídra v hlavním městě

Vedení hnutí ANO dnes rozhodne o změně volebního lídra pro Prahu, učiní tak pouhé dva týdny před ukončením přijímání kandidátek do podzimních komunálních voleb. Hnutí zvažuje, že poslance ANO Patrika Nachera, který vzešel jako jednička z vnitrostranického referenda, nahradí spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš o změně hovoří jako o cestě, kterou hnutí přivede novou tvář a posílí kandidátku.

I když o kandidátce definitivně rozhodne výkonný výbor hnutí dnes, Nacher na základě svých informací počítá s tím, že bude vyměněn. Informoval o tom v pátek. Stuchlík uvedl, že Praha potřebuje do svého čela zkušeného manažera. Podnikatel založil a vybudoval společnost Fincentrum, která se zabývá finančním poradenstvím. Firma loni zvýšila tržby v tuzemsku meziročně o desetinu na 1,21 miliardy korun.

Nachera jako kandidáta na primátora vybrali pražští členové ANO v referendu, podle stanov hnutí nicméně může vedení do podoby kandidátek zasáhnout. Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud