Taxi versus Uber. Prahu dnes čekají další protesty, taxikáři znovu plánují blokovat dopravu | info.cz

Články odjinud

Taxi versus Uber. Prahu dnes čekají další protesty, taxikáři znovu plánují blokovat dopravu

Řidiči taxi budou dnes v Praze pokračovat v protestech proti alternativním přepravním službám typu Uber, které považují za nekalou konkurenci. Stejně jako ve čtvrtek 8. února se nejprve shromáždí na Strahově, kde akce v poledne začne. O hodinu a půl později se vydají na pomalou jízdu městem, která pravděpodobně povede jinou trasou než předchozí den. 

Taxikáři zřejmě nejprve zopakují výzvu, aby za nimi na Strahov přijeli jednat členové vlády. Ve čtvrtek s tímto požadavkem neuspěli a vyjeli do centra. Dnes pravděpodobně také doručí petici na úřad vlády.

Protestujícím taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Ve čtvrtek dopoledne se podle informací pořadatelů sjelo na Strahov až 2000 vozidel. Magistrát odhadl jejich počet zhruba na 1400. Následná pomalá jízda stovek taxikářů po severojižní magistrále trvala zhruba dvě hodiny. Větší komplikace v dopravě hlášeny nebyly.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud