Taxikáři omezovali dopravu v metropoli, ale ničeho nedosáhli. Zítra chtějí protest opakovat | info.cz

Články odjinud

Taxikáři omezovali dopravu v metropoli, ale ničeho nedosáhli. Zítra chtějí protest opakovat

Provoz v centru Prahy byl dnes kolem 16:30 po protestu řidičů taxi už bez omezení, uvedl na webu pražský magistrát. Taxikáři demonstrovali zhruba dvě hodiny proti alternativním přepravním službám typu Uber. I přes pomalou jízdu nebyly hlášeny větší dopravní komplikace.

Obdobný protest chtějí pořadatelé uspořádat i v pátek. Doufají v ještě vyšší účast řidičů taxi. Na Strahově, kde začala a skončila i dnešní akce, se chtějí sjet ve 12:00, řekli novinářům. O hodinu a půl později by vyrazili do centra, přičemž trasa se proti dnešku asi změní. Taxikáři ale předtím zřejmě zopakují výzvu, aby za nimi přijeli jednat členové vlády. Dnes s ní neuspěli a vyjeli do centra. V pátek pravděpodobně doručí petici na úřad vlády.

Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Viní stát z toho, že vůči ní nic nepodniká.

Pražská primátora Adriana Krnáčová (ANO) protest kritizovala. Je to nerozum a neprospěje to nikomu kromě té skupiny, proti které je ten protest namířen, řekla novinářům.

Policie na webu uvedla, že jeden z účastníků protestu házel v centru dýmovnice. Policisté muže zajistili a skončil na místním oddělení pro podezření z protiprávního jednání, napsala. Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová incident odsoudila, podotkla ale také, že lze očekávat, že ve vypjaté situaci někomu mohou ujet nervy.

Dopoledne se podle informací pořadatelů sjelo na Strahov až 2000 vozidel. Magistrát odhadl jejich počet zhruba na 1400. Odpoledne, po protestní jízdě, se vrátilo na parkoviště u stadionu podle magistrátu kolem 150 automobilů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud