Trója je snad prokletá. Přívoz na místě zřícené lávky nejezdí, ve Vltavě je moc vody | info.cz

Články odjinud

Trója je snad prokletá. Přívoz na místě zřícené lávky nejezdí, ve Vltavě je moc vody

Přívoz spojující pražský Císařský ostrov a Troju je znovu mimo provoz. Kvůli zvýšenému průtoku vody ve Vltavě nebude jezdit zřejmě po celý dnešek, informovala na webu organizace Ropid, která organizuje MHD v hlavním městě. Přívoz dočasně nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila. Kvůli velké vodě nemohl přívoz vozit cestující už několikrát.

"Převozník má dovoleno vyplout při průtoku do 150 metrů krychlových za sekundu, aktuálně je na referenční stanici v Malé Chuchli měřeno téměř 180 metrů krychlových za sekundu," uvedl Ropid na twitteru.

Lidé mohou k přepravě využít autobusovou linku 112 v úseku Nádraží Holešovice - Kovárna, posílenou tramvajovou linku 17 v úseku Nádraží Holešovice - Trojská nebo přívoz P2 z Podbaby do Podhoří a navazující autobusové linky 112 a 236, uvedl Ropid.

Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba. Loď vyplula na Vltavu poprvé loni 23. prosince ráno. V pracovní dny je v provozu od 07:00 do 19:00, o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ vyšetřuje policie. Praha nyní plánuje stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud