Články odjinud

Umrtví se život na náplavce? Začíná rekonstrukce Rašínova nábřeží, radnice mírní obavy

Umrtví se život na náplavce? Začíná rekonstrukce Rašínova nábřeží, radnice mírní obavy

Dnes začínají úpravy náplavky na Rašínově nábřeží v Podskalí v Praze. Radnice kvůli nim uzavře tři provozovny na náplavce i část prostoru před nimi, celkově náplavka zůstane otevřena. Práce potrvají do konce listopadu. Postup města se nelíbí zástupcům Bajkazylu, který na náplavce provozuje bar, servis a půjčovnu kol. Letní opravy podle nich umrtví život na náplavce.

Úpravy se budou týkat například kobek v nábřežní zdi, které dříve sloužily jako technická zázemí či sklady. Nyní tam mají být toalety a výstavní prostory. Pracovat se bude také na inženýrských sítích a má být doplněn mobiliář, tedy lavice a odpadkové koše.

„Omezení se týká pouze tří provozů v kobkách a jednoho menšího prostoru před nimi. Nedojde tedy k uzavření náplavek, jak se někteří provozovatelé snaží prezentovat,“ uvedl mluvčí radnice Vít Hofman.

Praha plánuje postupnou rekonstrukci všech náplavek, v únoru začaly opravy náplavky na Hořejším nábřeží. Do roku 2020 chce město podle informací na svém webu do úprav náplavek investovat zhruba 225 milionů korun.

Náplavky se v sezoně proměňují v místo společenského setkávání a navštíví je tisíce lidí. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka A2. Ve správě má náplavky městská firma Trade Centre Praha.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud